Routery i neostrada

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

Romek pisze:
morgen pisze:Neostarda nazywa adapterami karty z laczem USB , jak zdażylam sie dowiedziec ;)
adapter WIFI zwany donglem wchodzi w skłąd zestawu livebox :)
i działa tragicznie ;)

director
Posty: 10
Rejestracja: 2007-03-01, 23:59
Gadu-Gadu: 0

Post autor: director »

Umara pisze:
Romek pisze:
adapter WIFI zwany donglem wchodzi w skłąd zestawu livebox :)
i działa tragicznie ;)
O ile LB to faktycznie porażka to dongiel nie jest taki zły. Z moim Linksysem WRT54GL działa dobrze, a po zainstalowaniu modyfikowanych sterów porównywalnie z HP W500 na Atherosie.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

W takim razie musiało się coś poprawić od ostatniego czasu kiedy dostałem ten sprzęt od znajomego z tepsy na testy, po których stwierdziłem, że jednak nie będę się w to pchał.
Istnieje też możliwość rozrzutu produkcyjnego.

Idę w końcu spać :)

fridek
Posty: 216
Rejestracja: 2007-02-27, 19:48
Gadu-Gadu: 1360541
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: fridek »

director pisze:O ile LB to faktycznie porażka to dongiel nie jest taki zły. Z moim Linksysem WRT54GL działa dobrze, a po zainstalowaniu modyfikowanych sterów porównywalnie z HP W500 na Atherosie.
Hmm, ja ostatnio wymieniłem w czyimś biurze pięć takich gwizdków na karty pci. Powód był prosty, poza tragicznym zasięgiem, cudak od tp wymagał reinstalacji sterownika po każdym resecie routera od TP! Co gorsza, była to oficjalna instrukcja uzyskana z tęczowej linii TP.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

fridek pisze:
director pisze:O ile LB to faktycznie porażka to dongiel nie jest taki zły. Z moim Linksysem WRT54GL działa dobrze, a po zainstalowaniu modyfikowanych sterów porównywalnie z HP W500 na Atherosie.
Hmm, ja ostatnio wymieniłem w czyimś biurze pięć takich gwizdków na karty pci. Powód był prosty, poza tragicznym zasięgiem, cudak od tp wymagał reinstalacji sterownika po każdym resecie routera od TP! Co gorsza, była to oficjalna instrukcja uzyskana z tęczowej linii TP.
aaa, czyli się jednak nic nie zmieniło :)

Awatar użytkownika
crosis
Posty: 801
Rejestracja: 2007-02-27, 13:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: crosis »

fridek pisze:. Powód był prosty, poza tragicznym zasięgiem, cudak od tp wymagał reinstalacji sterownika po każdym resecie routera od TP!
Mówiąc 'router TP' masz na myśli Liveboxa czy jakiegoś starszego sagema (bo dawniej chyba był jeszcze jakiś inny z WiFi)?
Jak mówisz o LB to pierwsze słyszę, żeby była konieczna reinstalacja driverów...
..:: E4300 | AB9 Pro | CNPS 7000B-Cu | Patriot PC6400LLK 2x1GB | PowerColor HD4830 | WD6400AAKS | Audigy 2 | UltraX + G5 | P19-2
..:: Asus UL20A-2X055
..:: iriver T60 2GB + SoundMagic PL11 / Creative Zen Aurvana | E51
..:: Panasonic TX-L32X15E

director
Posty: 10
Rejestracja: 2007-03-01, 23:59
Gadu-Gadu: 0

Post autor: director »

Crosis ma rację. Słaby zasięg jest winą LB, a nie dongli. Co do "porady" i reinstalacji sterów to wspomnę tylko, że Panie z Błekitnej informują klientów jakoby LB miał zasięg ok. 50 m w zamkniętych pomieszczeniach i 100 m na otwartej przestrzeni...

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

heh, mówią co im karzą ;)
LB ma zasięg może dwa metry ;) Jak miałem u siebie w domu to na lapku w drugim pokoju już nie miałem zasięgu. Stwierdziłem, że to shit i oddałem i na powrót mego linksysa podłączyłem i nagle zasięg w całym mieszkaniu się zrobił i jeszcze na piętrze u sąsiadki ;)
Co lepsze, myślałem, że tak ma tylko mój egzemplarz, ale jednak nie. U mojej kobiety w pracy, jej szef za chiny ludowe nie może połączyć się z LB za pomocą WiFi, mimo, że wszystko ma dobrze skonfigurowane.

ODPOWIEDZ