NEOSTRADA i ROUTER podłączenie

Moderator: Moheratorzy

bartekS11
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-01, 09:04
Gadu-Gadu: 0

NEOSTRADA i ROUTER podłączenie

Post autor: bartekS11 »

Mam taki problem mam zamiar rozdzielic neostrade na dwa kompy (jeden stacjonarny i laptopa (WiFi) ) . I mam zamiar kupic do tego routera . i mam takie pytanie jak połączyć modem (NEO) z routerem i gniazdkiem telefonicznym jezeli w modemie (samsung) jest jedno wejście na kabel telefoniczny a drugi co łączy modem z kompem (USB) ?

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Post autor: Stasheck »

Nie da się.

Albo musisz kupić modem ADSL, który ma wyjście ethernet, albo ruter z wbudowanym modemem ADSL.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Post autor: Nevermore »

Potrzebujesz czegoś takiego, jak to: http://morele.net/produkt/49812/
I już nie będziesz potrzebował modemu. To urządzenie go zastąpi, a do niego podłączysz komputer stacjonarny i laptopa.
Asus N750JV + Asus U24E

bartekS11
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-01, 09:04
Gadu-Gadu: 0

Post autor: bartekS11 »

A moze byc taki http://www.allegro.pl/item276778928_pod ... _8841.html

albo musi byc coś takiego http://www.allegro.pl/item277209588_rou ... _lodz.html ??
pytam bo sie nieznam . dzienki za to co juz sie dowiedziałem ;)

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Post autor: Nevermore »

Ten tańszy nie podejdzie, jeżeli chcesz laptopa podłączyć bezprzewodowo. Droższy (Pentagram) powinien dać radę, ale Linksys jest o wiele pewniejszym sprzętem. Sam używałem taniego Asmaxa ;) ale był już w serwisie (ok, kolegi Linksys też...).
Asus N750JV + Asus U24E

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

Jako fanboy Linksysa (przyznaję się bez bicia ;) ), polecę Linksysa - sprzęt jest pewny, działa nie zrywa połączeń i ogólnie fajny jest.
Mówię to ja, posiadacz Linksysa.

bartekS11
Posty: 6
Rejestracja: 2007-12-01, 09:04
Gadu-Gadu: 0

Post autor: bartekS11 »

A mam jeszcze jedno pytanie jak połączyć router z kompem kablem telefonicznym ? bo gdy mam modem z neostrady to on jest połączony z kompem za pomocą kabla USB ?

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

bartekS11 pisze:A mam jeszcze jedno pytanie jak połączyć router z kompem kablem telefonicznym ? bo gdy mam modem z neostrady to on jest połączony z kompem za pomocą kabla USB ?
kabel telefoniczny podłączasz do routera.
Komputer z routerem łączysz za pomocą kabla sieciowego (ethernetowego, czy jak tam jeszcze ktoś tam nazywa). Jak nie wiesz jak zrobić taki kabel, to idziesz do sklepu komputerowego i kupujesz sobie gotowy kabel.

Awatar użytkownika
Romek
Posty: 237
Rejestracja: 2007-03-01, 16:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romek »

bartekS11 pisze:A mam jeszcze jedno pytanie jak połączyć router z kompem kablem telefonicznym ? bo gdy mam modem z neostrady to on jest połączony z kompem za pomocą kabla USB ?
modem USB podłączony jest do kompa kablem USB (sama nazwa to wskazuje). Router łączysz z kompem (ściślej z jego kartą sieciową) za pomocą kabla ethernet lub bprzewodowo za pomocą połączenia WIFI

kupisz router to modem USB wraz z kablem do szafy!
ASUS UL30VT/Nokia 808 PureView

dszywala
Posty: 167
Rejestracja: 2007-04-28, 02:07
Gadu-Gadu: 0

Post autor: dszywala »

Ja mam właśnie WAG200G, do podziału neo + lap Wifi. Jestem średnio zadowolony. Przedewszystkim problemy z zasięgiem, lapek stoi w pokoju obok( cienka ściana) i zazwyczaj jest 1-2 kreski zasięgu. Mimo że przyniosę lapa i postawię tuż koło routera to jest to samo. Skutkiem czego na lapie net chodzi czasami kiepsko.
Do tego co jakiś czas, niezróżnicowanie zaświeca się czerwona dioda i router się wiesza na kilka chwil.
Nie wiem czy oddawac na gwarancję bo czytałem że nie tylko ja mam takie problemy.

Awatar użytkownika
kombo
Posty: 530
Rejestracja: 2007-02-28, 20:11
Gadu-Gadu: 3831955
Lokalizacja: Krzeszowice / Kraków
Kontakt:

Post autor: kombo »

dszywala pisze:Nie wiem czy oddawac na gwarancję bo czytałem że nie tylko ja mam takie problemy.
spróbuj mu wgrać nowszy firmware, może coś to pomoże na zawieszanie się.
Dziwna sprawa z tym zasięgiem, próbowaleś z innym laptopem ew. karta wifi na pcmcia? A może w fabryce nie podłaczyli anteny? ;)
www.kombo.krakow.pl
MSI P6NGM-FD, E2160@3GHz (9x333MHz), 2x1GB GoodRam@902MHz CL6-5-5-20-27-2T, Samsung HD200HJ 200GB SATA, Huntkey HK-400 XP Silencer

Awatar użytkownika
combain
Posty: 288
Rejestracja: 2007-02-28, 20:08
Gadu-Gadu: 8251211
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: combain »

dszywala pisze: Nie wiem czy oddawac na gwarancję bo czytałem że nie tylko ja mam takie problemy.
Jeśli router notorycznie się wiesza, zdecydowanie bym oddał.

Mój WAG200G nie sprawia raczej żadnych problemów. Umieszczony na parterze ma zasięg 38% na drugim piętrze, do pokonania siakiś zbrojony betonowy strop i ackeramana.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

Umara pisze:Jako fanboy Linksysa
Będziesz się musiał odzwyczaić, bo ta marka wkrótce znika z rynku. Zastąpi go Cisco.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

L for Lucy pisze:
Umara pisze:Jako fanboy Linksysa
Będziesz się musiał odzwyczaić, bo ta marka wkrótce znika z rynku. Zastąpi go Cisco.
Wiem, jakoś to przeżyje ;)

@dszywala - oddaj swego linksysa na gwarancje, coś nie teges raczej z nim jest.

dszywala
Posty: 167
Rejestracja: 2007-04-28, 02:07
Gadu-Gadu: 0

Post autor: dszywala »

spróbuj mu wgrać nowszy firmware, może coś to pomoże na zawieszanie się.
Dziwna sprawa z tym zasięgiem, próbowaleś z innym laptopem ew. karta wifi na pcmcia? A może w fabryce nie podłaczyli anteny? ;)
Jutro spróbuję z inna kartą Wifi, bo mam własnie takie podejrzenia. Tuż po włączeniu lapka albo tuż po resecie karty zasięg jest full i wszystko śmiga rewelacyjnie.
Umara pisze:@dszywala - oddaj swego linksysa na gwarancje, coś nie teges raczej z nim jest.
Narazie się wstrzymam, router kupiony w apollo a podobno czas realizacji i sam serwis tam mają nieciekawy. Szczerze mówiąc słabo w to wierzę ale w tym wypadku wolę nie przekonywac się na własnej skórze.
combain pisze:Jeśli router notorycznie się wiesza, zdecydowanie bym oddał.
No właśnie nie jest to notorycznie. Jednego dnia wiesza się co kilka godzin, innego w ogóle, a teraz chodzi dobrze od 2 dni...

ODPOWIEDZ