jak ustawić router

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
zakrawacz
Posty: 203
Rejestracja: 2007-08-23, 10:08
Gadu-Gadu: 3821507

jak ustawić router

Post autor: zakrawacz »

mam nowozakupiony router i ściągając laptopem torrentem przez wi fi mam przesył średnio 10kB/s - a to o zero z hakiem za mało

znalazłem w ustawieniach routera NAT - Networ Adress Translation - mam to włączone, jak wyłączę to nic nie działa
też po wyłączeniu sprytny router pisze, że żeby działało to muszę sam mu wpisać cośtam

Network Address Translation (NAT) allows multiple users at your local site to access the Internet through a single Public IP Address or multiple Public IP Addresses. NAT provides Firewall protection from hacker attacks and has the flexibility to allow you to map Private IP Addresses to Public IP Addresses for key services such as the Web or FTP.

a z wpisaniem sam nie mogę sobie poradzić - bo jest tam kilka ip do wpisania, maska podsieci, i jeszcze jakieś inne numerki - jeśli ktoś to kiedyś ustawiał, albo po prostu zna się na ustawieniu routera by torrent lepiej chodził (router mówi o specjalnych ustawieniach dla programów nawiązujących wiele połączeń) - proszę o pomoc

edit: to nazywa się static routing
zamieszczam jeszcze obrazek

Obrazek
Obrazek
Asus p5n-e, e5200, 3gb ram, gainward 460 gtx 768 ddr3, XBOX360 Jasper zamiast nowego radka - interes życia

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Post autor: koti »

Szybka piłka (nie mam czasu sie teraz rozpisywać)
Sprawdz czy gdzieś na routerze masz wopcję uPnP.
Jak masz to włącz. Jeżeli Twoj klient torrenta obsługuje ten feature (na pewno azureus to ma, nie wiem jak inne) to powinien sie dogadać z routerem i przekierowac sam co trzeba.
Jako tymczasowe rozwiązanie będzie jak znalazł.
Potem możesz sobie rozgryzać dokłądne forwardowanie portów

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

To chyba nie w tym miejscu szukasz co trzeba. Sprawdz czy masz opcje "port forwarding" albo "virtual server".
i uzywaj Jedynego Slusznego Klienta - µTorrent a.k.a. uTorrent ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
midas78
Posty: 38
Rejestracja: 2007-06-12, 12:21
Gadu-Gadu: 798734
Lokalizacja: Kraków

Post autor: midas78 »

Jak wyłączysz NATa to będziesz mógł korzystać tylko z jednego kompa. Konkretnie tylko jeden IP będzie mógł mieć dostęp do internetu.
Żeby dobrze działał torrent (i nie tylko) musisz przekierować port (port forwarding, Virtual IP, różnie to się nazywa). Domyślnie Azureus idzie na 6882 TCP.

Chodzi o to, żeby router wiedział gdzie ma przekazać pakiety przychodzące na ten właśnie port, oczywiście muszą one dotrzeć do IP twojego kompa.

Tu są opisy jak to ustawić w różnych routerach: http://www.portforward.com/english/appl ... rindex.htm
Asus P5B, C2D E4300@2,8, 2x1GB, Asus 8800GT

Awatar użytkownika
zakrawacz
Posty: 203
Rejestracja: 2007-08-23, 10:08
Gadu-Gadu: 3821507

Post autor: zakrawacz »

dziękuję bardzo
Asus p5n-e, e5200, 3gb ram, gainward 460 gtx 768 ddr3, XBOX360 Jasper zamiast nowego radka - interes życia

ODPOWIEDZ