Propozycja z TPSA - warto?

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Propozycja z TPSA - warto?

Post autor: Nevermore »

Dzwonił do mnie przed chwilą człowiek z TPSA. Zaproponował mi zmianę mojego "łącza" (Neo) 256 kbps, za które płacę 72 zł miesięcznie, ale z umową roczną, kończącą się w czerwcu, na umowę dwuletnią, w której zapłacę 62 zł miesięcznie, a przez pierwsze pół roku 29 zł miesięcznie, za łącze 512 kbps.
Mają jeszcze dodać drugi numer telefonu ("internetowego") i livebox z trzydziestoma kanałami telewizji (której i tak nie będę oglądał). To wszystko za 1 zł. W tej chwili używam modemu/rutera/AP Asmax AR 804gu (proszę bez komentarzy, bo zepsuł mi się tyle samo razy ile mojemu koledze Linksys). Wszystko mam jako-tako skonfigurowane i nie wiem, czy uda się to samo zrobić z żywym pudełkiem tepsy, czy jak mu tam. A musi działać (bo nie mam zamiaru udostępniać darmowej sieci sąsiadom):
- ukrywanie SSID,
- WEP przynajmniej 128-bit,
- dopuszczanie tylko wybranych MAC,
- przekierowywanie portów,
- ewentualnie możliwość obsługi jakiegoś dynamicznego DNS-a.
Gdybym chciał nadal używać Asmaksa, to rozumiem, że nie będę miał ani dodatkowego telefonu, ani telewizji. O telewizję płakał nie będę, ale telefon by się przydał.
Co o tym wszystkim sądzicie? Widzieliście kiedyś liveboksa? Konfigurowaliście go? Wiecie jak działa?
P.S. I jak taką głupią nazwę w ogóle odmieniać :?:

P.P.S. Na stronie tepsy są same dyrdymały, ale żadnych szczegółów technicznych.
1. Wygląda na to, że dynDNS czasami udaje się na tym skonfigurować.
2. Da się przekierować porty.
3. Podobno jakieś zabezpieczenia sieci bezprzewodowej są. Ale nie mam pojęcia jakie.
4. Ile to pudełko ma gniazd RJ-45?
5. Chyba facet naopowiadał trochę bajek z tym darmowym numerem i darmową telewizją. Nie widzę takich promocji.
Asus N750JV + Asus U24E

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Post autor: malina »

3. jest, WEP :lol:
4. w sumie chyba 3 ale z tego tylko 1 albo 2 do kompów, generalnie jak podpiąłbyś sobie VOD i VOIPa od nich to tylko 1 zostanie ;)
Patriota piknikowy na emigracji

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Post autor: Nevermore »

Coś mi się wydaje, że w takim razie zmienię łącze na 512, ale za livebox podziękuję. Nie widzę powodu, żeby go brać. Z telefonu (jakiegokolwiek) korzystam średnio raz w tygodniu, a telewizji nie oglądam od lat.
Asus N750JV + Asus U24E

Awatar użytkownika
Kozii
Posty: 72
Rejestracja: 2007-03-05, 11:54
Gadu-Gadu: 1318000
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kozii »

livebox podobno sie sypie często...

Awatar użytkownika
Picapau
Posty: 343
Rejestracja: 2007-02-26, 23:19
Gadu-Gadu: 1771047

Post autor: Picapau »

Nevermore, ja bym na twoim miejscu poczekal do konca. Moim zdaniem to bez sensu bo to "promocyjne" przejscie jest gorsze niz umowa, ktora ja podpisalem w pazdzierniku zeszlego roku (a ktora rozwiazalem 14.02). Moja wygladala podobnie tylko abonament byl nizszy przez rok. Tutaj w twoim przypadku za 6 miesiecy bedziesz placil 62zl za 512kilo co przy obecnej promocji Mega internet, w ktorej jest 1mB za 66zl (przy umowie na 2 lata pierwsze 3 miesiace kosztuja 33zl) jest bez sensu.
Wypada takze wspomniec, ze w czerwcu inni operatorzy typu Netia czy GTS beda juz raczej sprawnie i szybko podpinac nowych abonentow.
Kozii pisze:livebox podobno sie sypie często...
bardzo, bardzo czesto ;)

Awatar użytkownika
combain
Posty: 288
Rejestracja: 2007-02-28, 20:08
Gadu-Gadu: 8251211
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: combain »

1024 12 miesięcy 76,01
1024 24 miesiące 66,00


Jeśli priorytetem jest internet a nie dodatkowe pierdoły to 1mbit jest chyba najkorzystniejszą opcją. Biorąc pod uwagę, że przybywa nowych dostawców, pojawiają się coraz to lepsze oferty, promocje nie warto chyba podpisywać umowy na 2 lata, roznica 120zl w rocznym abonamencie nie jest az tak znacząca.

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Post autor: Nevermore »

Możecie mieć rację. 256 => 512 to niewielka różnica, a załatwię się na 2 lata do przodu. Oby w czerwcu były lepsze promocje.
Asus N750JV + Asus U24E

wiechu
Posty: 20
Rejestracja: 2007-03-14, 22:41
Gadu-Gadu: 4486254
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: wiechu »

Napiszę może co wiem;] :
Nevermore pisze:- ukrywanie SSID,
nie ma
Nevermore pisze:- WEP przynajmniej 128-bit,
jest + wpa-psk
Nevermore pisze:- dopuszczanie tylko wybranych MAC,
jest
Nevermore pisze:- przekierowywanie portów,
jest
Nevermore pisze:- ewentualnie możliwość obsługi jakiegoś dynamicznego DNS-a.
jest
Nevermore pisze:Ile to pudełko ma gniazd RJ-45?
2. Jeśli chcesz zamówić TV- wolne będzie tylko 1 gniazdo RJ-45 + 1 usb (nie polecam)

To tyle,
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

miałem okazję mieć liveboxa u siebie w domu przez tydzień (warto mieć zajomych w tepsie :) ).
Dostałem propozycję od tepsy, że mogę go mieć za free. Po testowym tygodniu oddałem to dziadostwo zniesmaczony jego działaniem. W przeciągu 3 godzin zostałem odłączony 6 razy od neta. Co gorsza rozłączanie z netem następowało bardzo często każdego dnia. Nie polecam tego dziadostwa. Dla mnie miał on być idealnym rozwiązaniem, ponieważ mam w domu trochę sprzętu na WIFI, który pasowało do neta podłączyć.
Po prostu tego dziada nie chcę już widzieć na oczy.

Pozdro.

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Post autor: Nevermore »

Mój Asmax działa, nie rozłącza się, nie sypie się, ogólnie nie mam z nim problemów. A skoro, jak pisze Wiechu, Livebox ma praktycznie tylko jedno wolne gniazdo RJ-45, to nie ma w tym żadnego sensu. Prędkość transmisji przez wlan może i wystarczy do pracy w internecie, ale w żaden sposób nie da się czymś takim przesyłać pomiędzy komputerami w pokoju gigabajtów danych, co mi się często zdarza (mam chorobę testowania nowych dystrybucji linuksa - ostatnio ściągnąłem sabayona, zenwalka i foresight).
Asus N750JV + Asus U24E

ODPOWIEDZ