Switch gigabitowy

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Switch gigabitowy

Post autor: DrZin »

Hej!
Szukam obecnie jakiegoś switcha gigabitowego. Wymagań nie jest wiele:
- 8-portowy (od biedy może być 5, więcej niż 8 mi nie potrzeba),
- cena w okolicach 300 zł (tańszym nie pogardzę, z kolei wiele ponad to nie chciałbym wydawać, no chyba że parę złotych drożej będzie jakiś hicior)
- sensowny producent (3Com, Linksys, może coś jeszcze z uwzględnieniem przedziału cenowego)
- wersja standalone

Znalazłem póki co takie sprzęty:
1. http://www.3com.com/products/en_US/deta ... 3C1670800B
2. http://www.linksys.com/servlet/Satellit ... 5231802787

Czy ktoś mógłby polecić coś jeszcze, tudzież rzucić okiem na powyższe i powiedzieć czy to ma ręce i nogi? Będę wdzięczny.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Switch gigabitowy

Post autor: Stasheck »

Wziąłbym 3coma, jakoś mam do nich zaufanie :-)
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Switch gigabitowy

Post autor: DrZin »

Co jak co ale myślałem, że akurat Ty pójdziesz w stronę Linksysa :). W końcu bliżej mu do Cisco.

A w kwestii parametrów - mógłbyś rzucić okiem co jedno i drugie potrafi? Może jest jakiś konkretny "ficzer", który przemawia za danym modelem?
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Switch gigabitowy

Post autor: Umara »

Nie wiem czy dobrze doczytałem jedno i drugie, bo trochę w biegu jestem, ale ten linksys ma możliwość konfigurowania vlanów. I kolejna różnica której ja się dopatrzyłem to wygląd i nazwa firmy. Reszta jest wszystko podobne. I jeszcze pozostaje kwestia zaufania do danej firmy. Ja o 3comach nie mam zbyt dobrego zdania, dlatego polece linksysa.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Switch gigabitowy

Post autor: DrZin »

Umara pisze:(...) ten linksys ma możliwość konfigurowania vlanów.
Akurat bez tego mógłbym żyć ale jak jest to nie przeszkadza.
Umara pisze:I kolejna różnica której ja się dopatrzyłem to wygląd i nazwa firmy.
Ooo... a to to przeoczyłem ;).
Umara pisze:Ja o 3comach nie mam zbyt dobrego zdania, dlatego polece linksysa.
Stasheck pisze:Wziąłbym 3coma, jakoś mam do nich zaufanie :-)
No to teraz poproszę o jakieś uzasadnienie :).
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Switch gigabitowy

Post autor: Stasheck »

Mea culpa, nie zwróciłem uwagi na VLANy. W takim razie Linksys wygrywa.

Co do polecenia 3comów - mam bardzo dobre zdanie o ich serwisie :-) Chociaż fakt, że chodziło o sprzęt firmowy.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Switch gigabitowy

Post autor: DrZin »

Ok, czyli póki co stoi na Linksysie. Co mnie odrobinę niepokoi to dosyć zbieżne komentarze użytkowników, mówiące, że sprzęt miewa (lub przynajmniej miewał) tendencję do padania po ok. 7-9 miesiącach. W takim przypadku przydałby się serwis 3Coma :).

Coś ktoś jeszcze chciałby dodać, czy kończymy wątek? :)
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Switch gigabitowy

Post autor: currahee »

Mogę dodać, że do pracy kupowałem jakiś czas temu (routery i switche, 16 i 8 portów) 3coma i od tamtego czasu działają nieprzerwanie bez najdrobniejszej awarii. Dlatego zdecydowanie polecam 3com (to tak jakbyś nie mógł się zdecydować ;)).
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Switch gigabitowy

Post autor: DrZin »

currahee pisze:(...) to tak jakbyś nie mógł się zdecydować ;).
Teraz na pewno będzie trudniej :).

BTW Czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia ze sprzętem firmy Allied Telesis? Widzę, że jest tego trochę u nas w firmie. Dziś pytałem znajomego z supportu i mówił, że za 5 lat to pamięta bodajże jednego switcha, przy którym coś wysiadło. Na ten sprzęt jest wieczysta gwarancja, a to też niby o czymś świadczy. Tutaj jeden przykładowy "osobnik": http://www.alliedtelesyn.com/products/d ... =57&lid=16
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Switch gigabitowy

Post autor: Umara »

Powyższej firmy nie znam. Natomiast jeśli o mnie chodzi to do normalnych linksysów do domu mam zaufanie. Do Linksysów "firmowych" również (takie fajne duże switche). Na dodatek dopiero teraz się dowiedziałem, że one padają po 7, 9 miesiącach ;-)

3com - tutaj właśnie mam takie zdanie, jak co poniektórzy o Linksysie ;-) No ale, wszystko też zależy na jaki sprzęt się trafi.

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Switch gigabitowy

Post autor: DrZin »

Umara pisze:(...) dopiero teraz się dowiedziałem, że one padają po 7, 9 miesiącach ;-)
No widzisz... lepiej późno niż wcale :).
Dobra, OK ... to jest opinia o tym jednym wspomnianym modelu switcha. Nie było tego znowu aż tyle, żeby na tej podstawie wnioskować o jakiejś konkretnej wadzie urządzenia. A do Linksysa sam mam jak najbardziej pozytywne nastawienie - WRT54-GL sprawuje się póki co wyśmienicie i życzyłbym sobie, żeby kolejne sprzęty były równie bezproblemowe.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

ODPOWIEDZ