Delegalizaja internetu w Polsce ;)

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Delegalizaja internetu w Polsce ;)

Post autor: Umara »

Właśnie przed chwilą przeczytałem ten oto artykuł: http://prawo.vagla.pl/node/8263
Do tej pory ryczę ze śmiechu i na dodatek czekam, kiedy to Policja przyjdzie pod me drzwi i mnie aresztuje, za linki do stron internetowych z mojego bloga, ponieważ przecież udsostępniają one dostęp do szeroko pojętej informacji, a co za tym idzie, mogę pójść za to na trzy lata do więzienia. Jakby na to nie spojrzeć, idąc dalej tokiem myślenia prawników z Vagli, kilkadziesiąt procent naszego narodu polskiego powinna iść do paki, powinno się pozamykać firmy hostingowe, ponieważ przecież dają one dostęp do informacji w sieci teleinformatycznej. A, zapomniałbym, powinno się też w takim razie zamknąć wszystkie portale internetowe i generalnie zakazać dostępu do internetu w Polsce.
Na dodatek w firmach powinno się przejść na manualne sieci komputerowe, co pewnie też nie jest rozwiązaniem, bo przecież nagranie dokumentu na płytę, również jest udostępnianiem informacji.

Ja wiedziałem, że żyję w kraju absurdów i szeroko pojętej ignorancji, ale tego się nie spodziewałem :D

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Delegalizaja internetu w Polsce ;)

Post autor: Stasheck »

Chrzanić wątek, który poruszył ten gość - polskie sądy częściej niż np. amerykańskie kierują się duchem prawa - a wiadomo, jaki był duch takiego ustawodawstwa. Coś innego mnie martwi -
1. Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom urządzenia lub programy komputerowe przystosowane do popełnienia przestępstwa określonego w art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 3, art. 268a § 1 albo § 2 w związku z § 1, art. 269 § 2 albo art. 269a, a także hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające dostęp do informacji przechowywanych w systemie komputerowym lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3

No to właśnie nmap, wireshark, praktycznie wszystkie linuksy etc, itd stały się nielegalne, a ich rozpowszechnianie - ścigane.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Delegalizaja internetu w Polsce ;)

Post autor: Umara »

a to fakt, a już od dłuższego czasu na liście programów, które są zakazane, ze względu na możliwość hackingu znajdują się między innymi telnet czy ping.
Nic tylko się wyprowadzać.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Delegalizaja internetu w Polsce ;)

Post autor: Stasheck »

A to luz w takim razie - telnet jest seryjnie z WinXP rozprowadzany ;-)
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Delegalizaja internetu w Polsce ;)

Post autor: Umara »

Poza tym wytworzenie windowsa jest już przestępstwem, ponieważ za pomocą tego oprogramowania, jakby nie patrzeć można dokonać przestępstwa :D Podobnie zresztą jest z jego sprzedażą. Generalnie gdybyśmy się przejmowali całym polskim prawem, które tyczy się oprogramowania, sprzętu, technologii sieciowych itp, to już dawno bylibyśmy w epoce kamienia łupanego (choć uważam, że niewiele nam brakuje ;) )

ODPOWIEDZ