problem z WiFi

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Mdc
Posty: 235
Rejestracja: 2007-02-27, 14:01
Gadu-Gadu: 3920178

problem z WiFi

Post autor: Mdc »

mam w domu taką malutką sieć, Neo 2Mbit, do tego router TP-Link TD-8910G który dzieli mi sygnał. Po kablu jeden komp + TV, po wifi latptop, komórka i teoretycznie druga stacjonarka z kartą wifi TP-Link TL-WN551G. Dlaczego teoretycznie dlatego, iż sygnał na tej drugiej stacjonarce jest tragiczny. Jedna, czasem dwie kreski, co skutkuje tym iż z neta nie można praktycznie korzystać. Próbowałem na różnych antenach dookolnych (od 2dBi do 9dBi) i nic, dalej to samo jedna czasem dwie kreski i nie chce być więcej. Na bezpośredniej drodze między routerem a drugą stacjonarką jest ściana składająca się z dwóch pustaków, meble i monitor. Czyli nie wiele jednak nie chce to działać, a co ciekawe jeśli do tego pokoju zniose laptopa czy komórkę net działa bez problemu. Z drugiej strony gdy tą stacjonarkę postawie w jednym pokoju z routerem wszystko hula bez problemu. Wiercić dziury w ścianie nie chce, więc zostaje tylko WiFi ale co jest tutaj przeszkodą że to nie działa....jakieś pomysły?
Życie nie jest mierzone liczbą oddechów, ale liczbą momentów, które zapierają nam dech w piersiach....

Awatar użytkownika
Mdc
Posty: 235
Rejestracja: 2007-02-27, 14:01
Gadu-Gadu: 3920178

Re: problem z WiFi

Post autor: Mdc »

sam sobie odpowiem, problem nie leżał po stronie anteny a winowajcą były ustawienia karty, która się gubiła przy słabszym sygnale. Wyłączyłem QoS i obsługę 54Mbit i net działa jak szalony :)
Życie nie jest mierzone liczbą oddechów, ale liczbą momentów, które zapierają nam dech w piersiach....

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: problem z WiFi

Post autor: Stasheck »

Jeszcze jest jedna opcja - możesz spróbować zmienić kanał, na jakim działa twój AP - jeśli w sąsiedztwie ktoś korzysta z tego samego, będzie ci zagłuszał sygnał.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

ODPOWIEDZ