Opinie o Aster

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Opinie o Aster

Post autor: Simplex »

Zastanawiam się nad zmianą providera na Aster. Oferuja łącze 20/2 przez caly czas za 88zl przy umowie na 14 miesiecy (w standardzie zewnetrzne IP i dzielenie lacza). W tym momencie place 81zl za lacze 3/3 dzien i 6/6 noc (z podzialem lacza i zewn ip) wiec oferta astera wydaje mi sie interesujaca. Ale nie wiem jak u nich z "downtime'ami", jak czesto (a najlepiej jak rzadko ;) ) występują i jak szybko naprawiaja, a także czy blokuja/organiczaja (throttling) ruch p2p no i jak wyglada kwestia pingow przy grach online.

Mam nadzieje ze posiadacze lacza od astera sie tłumnie wypowiedzą :)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Opinie o Aster

Post autor: Stasheck »

Miałem Astera na Wybickiego 2 lata temu - więc nie jest to szczególnie miarodajne dla Ciebie - ale ze wszystkich tych rzeczy byłem bardzo zadowolony. Downtime był chyba jeden, parogodzinny; tak poza tym łącze ciągnęło maksa, p2p działało, a pingi były boskie. Ale jak mówię - 2 lata temu, na Wybickiego.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Opinie o Aster

Post autor: L for Lucy »

Ja mialem tak samo na ruczaju, przez 4 lata. Wszystko super, poza infolinia na ktora prawie nie sposob sie dodzwonic (ale jak juz sie dodzwonilem to czlowiek ktory odbieral byl kompetentny).
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
saLv
Posty: 20
Rejestracja: 2007-04-10, 14:42
Gadu-Gadu: 5183273
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie o Aster

Post autor: saLv »

Ja moge tylko potwierdzic to co napisali poprzednicy. Z uslug Astera korzystam od ladnych paru lat i sobie chwale. Na pingi nigdy nie narzekalem, p2p dzialalo. Downtime'y pamietam 2, z czego jeden kilkugodzinny, a drugi krotszy, gdzies do godziny mysle.
AMD x2 3600+ @2750 MHz | Abit KN9 | 2x1GB 667MHz Kingston | Galaxy 7300GT | WD 250GB | WD 80GB | Benq FP91GP

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie o Aster

Post autor: Simplex »

Dzieki za informacje. Na ich podstawie wypowiedzialem dziś umowę ghnetowi i jeśli ich nowa promocja (od 7 grudnia) nie bedzie konkurencyjna, to zapewne od 1 stycznia bede korzystał z Astera.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie o Aster

Post autor: Simplex »

Przedstawiciel astera telefonicznie poinformował mnie, ze za 88zł jest lacze 20/2 mbit dzien i noc (umowa na 14 miesiecy). Tymczasem sprawdzilem na stronie i zadzwonilem jeszcze raz do astera (rozmawialem z kimś innym) i okazuje sie, ze to mniej wiecej tak jak z tymi mercedesami co je rozdawali w moskwie jak podawało radio erewań ;)
Czyli download nie 20 mbit caly czas, tylko jedynie w nocy (w dzień jest 10 mbit) a upload to nie 2 mbity tylko 1. Niech żyją "kąpetętni" pracownicy Astera!

EDIT: i kolejny fail kąpetęcji pracowników astera. Pani powiedziala ze najwyzszy pakiet ma zawsze upload 1mbit (co go w moich oczach dyskwalifikuje) a na stronie jest napisane, ze upload "do 2mbit" co zapewne oznacza ze w dzien jest 1mbit, w nocy 2mbity.
Po trzeciej weryfikacji podobno i w dzień i wnocy jest 2 mbity uploadu, ale ja już w to nie wierzę ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie o Aster

Post autor: Piotrek »

Nie wiem jak u Ciebie, ale UP w najwyzszej opcji jest 2Mb cala dobe. Tylko DL spada do 10 (20 jest od 24 do 12 jesli dobrze pamietam). Sam place za to 69/mc przy 24mc (bylo 10/1 ale sami podniesli).

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie o Aster

Post autor: Simplex »

No i pewnie jest te 2mbity uploadu tak jak mowisz, tylko ze chyba podrożało bo przy 24mc umowie kosztuje to nie 69, a 83zl (no chyba ze masz taniej bo masz od nich kablówke albo coś).

W tym momencie ta oferta jest porownywalna z oferta GHnet - troche droższa i troche szybsza i umowa na troche dłuższy okres.
Ghnet ma opcje 5/5 w dzień 20/2 w nocy za ok 75-80zl przy umowie na rok. Aster ma 10/2 w dzień i 20/2 w nocy za 88zl przy umowie na 14 miesiecy. Jeszcze nie podjalem ostatecznej decyzji, dobrze ze wypowiedzenie umowy ghnetowi mozna anulowac choćby w dzień przed jego "wejściem w życie". Jakby w asterze było 20mbit cały dzień tak jak mi powiedzieli na początku, to bym sie nie zastanawiał czy zmienić opa. Oferta astera nie powala, bo za 90zł UPC ma łącze 25/1.5 przez cały dzień. Tylko niestety nie ma ich w moim bloku.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie o Aster

Post autor: Piotrek »

Ano, 69 bo mam jeszcze podstawową kablówkę (pakiet Antena). Jeszcze dostałem gratis karte SIM z 30 min co miesiąc do wygadania przez cale 2 lata :)

Na Twoim miejscu bym nie zmieniał (chyba, że masz zastrzeżenia do jakości usługi) a spróbował ponegocjować - może dorzucą Mb gratis albo obniżą cenę :)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie o Aster

Post autor: Simplex »

Z nimi nie da sie negocjować. Już próbowałem rok temu, jak sie okazało że studenciak z ulicy ma na wejsciu zauwazalnie lepsza oferte niż ja, wieloletni klient przy przedłużaniu umowy. Nawet demonstracyjnie opuściłem salon, ale nic to nie dało ;) Jedyne co ich może zmotywować to oferta konkurencji.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinie o Aster

Post autor: Simplex »

Epilog do mojej historii ;) Może komuś się przyda w negocjacjach z upartym providerem.
Jednak zostalem w ghnecie, poszarpałem się z nimi trochę, pewnie gdybym nie wypowiedział im umowy to by mnie zlali sikiem prostym, ale że wypowiedzialem to mnie potraktowali troche lepiej.
Na wstępie wyjaśnię, że od poczatku września do 7 grudnia była w GHnecie promocja z której nie skorzystalem, bo liczylem na to, że promocja świąteczna będzie lepsza niż ta "przedświąteczna" (umowa kończyła mi się 15 listopada). Okazało się, że w superpromocji świątecznej zapłaciłbym w trakcie trwania umowy o 60zł więcej za net niż gdybym skorzystał z poprzedniej promocji.
Jak byłem już na miesiecznym wypowiedzeniu umowy to dostałem papierowy list z ghnetu z potwierdzeniem mojego wypowiedzenia i dopiskiem w stylu "jeśli ponownie skorzysta Pan z naszej oferty, zaoferujemy Panu atrakcyjne warunki". No to odczekałem pare dni (im bliżej do daty wypowiedzenia tym lepiej ;) ) po czym zadzwoniłem dowiedzieć się cóż to za "atrakcyjne warunki" GHnet łaskawie mi oferuje - ku memu zdziwieniu Pan Konsultant zaoferował mi aż... standardowe warunki promocji (tej gorszej) ktore dostaje każdy klient przychodzący z ulicy. Wkurzylem sie i kazalem mu podliczyć mi o ile ta nowa promocja ktora mi wciska jest gorsza od tej poprzedniej promocji z ktorej nie skorzystalem, bo (prze)liczylem, ze następna będzie lepsza. Wyszło że nowa promocja jest o 60zł droższa, o czym już pisałem. Więc powiedziałem, że sam GHnet wysłał mi list w którym mami mnie "atrakcyjnymi warunkami" więc skoro nie mają nic ciekawego do zaoferowania to niech mi chociaż dadzą warunki poprzedniej promocji (czyli taniej o 60zł w skali roku) - dokladnie chdzilo o to że w starej promocji obniżony abonament przez pół roku wynosił 59zł, a w nowej 69zł - stąd 60zł różnicy.
Koleś powiedzial ze postara sie zalatwić i oddzwoni. Oddzwonił i powiedział że nie dali rady dać mi starej promocji ale zamiast tego mogę mieć pierwszy miesiąc umowy za 1zł. Podliczyłem i wyszło mniej wiecej na to samo (a nawet o parę zł taniej) więc się zgodziłem.
Bilans jest taki, że za średnio 77zl miesiecznie (1 miesiac za 1zl, 5 miesiecy po 69zl, 6 miesiecy po 93zl + po 1zl/m-c za dzielenie lacza i zewnetrzne IP) mam lacze 5/5 w dzien i 20/2 w nocy (umowa na rok).

I jeszcze post scriptum do epilogu. GHnet oczywiscie zapomniał 1 stycznia zwiekszyc mi predkosci i nadal mialem stare 3mbity w dzien 6 w noc. Na szczescie jak sie dzwoni na infolinie to mozna wybrac opcje przekierowania do jakiegoś technika dyżurnego. Dodzwoniłem sie do jakiegoś bidoka który mi w try miga przełączył prędkość na 5mbit i pewnie poszedł dalej leczyć kaczora ;)

Niezły "wall of text", chyba bloga powinienem założyć ;) Konkluzja taka, ze jak chcecie cos zalatwic z providerem to najlepiej zrobic to na wypowiedzeniu ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

ODPOWIEDZ