DI-524 przekierowania portów

Moderator: Moheratorzy

Alyjen
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-14, 08:31
Gadu-Gadu: 0

DI-524 przekierowania portów

Post autor: Alyjen »

Hej

No więc będąc szczęśliwym posiadaczem prawdziwego łącza zabrałem się na porządnie za konfiguracje mojej małej sieci lokalnej. Rozdzielaniem łącza zajmuje się tytułowy Dlink, jeden komputer wpięty na kablu drugi na wifi. Oba mają statyczne IP w sieci 192.168.x.x skonfigurowane zarówno od strony routera jak i ręcznie wklepane na kartach. DHCP wyłączone, zasady firewalla i inny szmelc defaultowo z routera. Router ma przypisane jedno z zewnętrznych ip które dostałem od providera.

No i teraz zaczynają się jaja ;) Wszelkie próby przekierowania portów na komputer podłączony na kablu sprzęt radośnie i bezstresowo olał. Przyjmuje ustawienia mryga że wszystko ok i jak nie działało tak nie działa :shock: W pewnej chwili zwątpiłem i wrzuciłem ip komputera na który chciałem te porty przekierować do DMZtu niech się dzieje i znów szok. Test którym sprawdzałem moje wysiłki nie wywalił złowieszczego "NATdetected" !!! no ale 0,5 sec później wywalił od góry do dołu że brak komunikacji na sprawdzanych portach. Nosz szlag mnie wtedy trafił że niby jakim cudem nie ma NATu a porty poblokowane. Otwarłem instrukcje od routera, plus strona dlinka zrobiłem wszystko jeszcze raz od nowa i zero efektu.
Koniec końców zrezygnowany postanowiłem sprawdzić to na drugim kompie (tym co to wisi na wifi) i zadziałało od strzała...

Ktoś ma jakieś pomysły? :lol:

Żeby nie było, router w rev B, firmware 2.04 bodajże, w każdym razie najnowszy jaki znalazłem do tej wersji routera jest już wgrany, postępowałem zgodnie z instrukcjami na stronie producenta, co prawda do rewizji amerykańskiej ale akurat w przekierowaniach nie ma różnicy.

Co mnie jeszcze boli w tym sprzęcie, nie mogę wyłączyć rozgłaszania ssid sieci, a hamerykańska rewizja może, da się i czy jest to rozsądne zupgrejdować firmware do ich wersji?

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Na prawdziwym łączu najlepiej się sprawdzi prawdziwy router ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Alyjen
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-14, 08:31
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Alyjen »

komentarz o treści odwrotnie proporcjonalnej do ilości postów ;)
Nie stać mnie na router za 1k a na linuxa nie mam tam miejsca

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Post autor: Stasheck »

Ja myślę, że to wyzwanie dla Ciebie - złóż takiego mini-klocka, żeby Ci się zmieścił, postawimy na nim linuksa :-)
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Alyjen, zakladam, ze znasz sie niezle na sieciachi tym podobnych rzeczach (i to pewnie lepiej niż ja). Więc skoro nie potrafiłeś skutecznie przekierować portów na tym routerze, to prawdopodobnie nie dlatego ze nie masz skila, tylko dlatego, że to kiepski router (albo uszkodzony). Dlatego też udzielilem ci bardzo sensownej rady - żebyś zmienił router, czyli komentarz o treści wprost proporcjonalnej do ilości postów ;)

Co do routera za 1k - na zachętę dodam, że na moim lowendowym edimaxie za 165zł bez problemu przekierowałem sobie porty i to bez zaglądania do instrukcji. Wszystko dziala jak chcialem (konkretnie to torrent, emule, p2p w tlenie oraz serwer UT ;) ). Więc nie potrzebujesz routera za 1k.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Alyjen
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-14, 08:31
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Alyjen »

mam czy nie mam skilla urządzenie działa tylko kurka tak jak ono chce a nie tak jak ja ;P mogę go wymienić ale wolałbym wiedzieć jak to badziewie zmusić do współpracy
a co do linuxa to kurde może i by się zmieścił jakby dobrze pomyśleć...

a ten Twój router to taki sam szajs tylko akurat działa ;P

ok DLink ma niby helpdesk łajzy nie chcą ze mną gadać bez numeru gwarancji więc dam im popalić jutro albo z domu zależnie od humoru :)

[ Dodano: 2007-04-19, 10:13 ]
bu helpdesk najpierw zatkało a później kazał mi serwisować router a mnie to nie bawi, chyba że ktoś mi sprzęt może pożyczyć

Alyjen
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-14, 08:31
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Alyjen »

Wstyd się przyznać ale a nóż komuś pomoże. Problem rozwiązałem ;) zupełnie sam aczkolwiek zajęło mi to 3 dni za długo.

No więc sprawdźcie jak będziecie się tym kiedyś bawić czy macie softwarowego firewalla ;) ja nie wiedziałem że Trend ma takie dziadostwo i to ono od dłuższego czasu skutecznie torpedowało moje zapędy :/ Po ubiciu wszytko śmiga tak jak powinno od początku 8)

Awatar użytkownika
Homiczek
Posty: 27
Rejestracja: 2007-02-28, 11:31
Gadu-Gadu: 1562099
Lokalizacja: Krakoff
Kontakt:

Post autor: Homiczek »

ja mam najtańszego dlinka 604 i wsio działa :) Spoko routuje 1.5 Mbit :P

Alyjen
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-14, 08:31
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Alyjen »

no u mnie teraz już też ;) zasięg ma trochę kiepski ale z drugiej strony ryzyko włamania minimalne jak poza domem ma moc sygnału poniżej 10% ;)

ODPOWIEDZ