Ocena strony www i .....

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
docento
Posty: 149
Rejestracja: 2007-03-05, 14:54

Ocena strony www i .....

Post autor: docento »

Ukonczylem swoją stronke www, nie szlo mi to łatwo, bo nie znam prawie wogole flasha. Ba! Nawet htmla nie miałem okazji się nigdy uczyc, ale stronke koniecznie chcialem zrobic wiec posilkowalem się troche szablonami z dalekiej Azji....

Efekt pracy wyglada tak http://www.telemetro.pl/rafal/

i mam problem, nie wiem jak zrobic we flashu pasek ładowania strony tzw preloader. Oczywiście wygooglowalem w necie duzo wynikow i staralem się postępować według opisów ale z marnym efektem :(
I pytanie moje: czy ktoś z pomocnych kumotrów znających flasha mógłby zmodyfikowac mój plik *fla, tak żeby pojawiala się jakakolwiek informacja o ladowaniu strony? Proszę :)
Szczególnie podczas ładowania dzialu "wizualizacje" przy wolnych łączach może występować wrażenie ze nic tam nie ma ;)

I jeszcze o cos spytam..... Planuje zakup domeny i hostingu na webd.pl. To dobry wybór?

A skoro nie ma limitu pytań na jednego posta to jeszcze jedna rzecz :) powiedzcie mi czy możecie polecic jakąś firme zajmujące się pozycjonowaniem stron. Chodzi tym razem o sajt mojego znajomego. Kiedys skorzystal z uslug takiej firmy ale b. duzo zaplacil i efekt byl niezbyt długi.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

webd będzie dobrym wyborem. Osobiście posiadam wykupione jedne konto na nq.pl, oraz dwa konta na webd.pl, którymi się posiłkuje przy testowaniu skryptów php+mysql. Generalnie jestem zadowolony. Wcześniej miałem konta na superhost.pl (to "super" mnie zwiodło ;) ) oraz cal.pl - wierz mi, jak w przypadku cal.pl nie należy się dziwić, że webd.pl działa o niebo lepiej, tak w przypadku superhost, należy się dziwić i to bardzo.

Co do samej stronki - jest fajna, w miarę przejrzysta - czyli tak jak powinna wyglądać krótka prezentacja firmy w necie ;) .

Falcon
Posty: 85
Rejestracja: 2007-03-01, 20:28
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Falcon »

tylko dobrze by bylo, gdyby menu nie dzialalo na calej powierzchni strony. Utrudnia to czytanie, gdy animowane "lodygi" zaslaniaja tekst.
I'm a Mac

Awatar użytkownika
Picapau
Posty: 343
Rejestracja: 2007-02-26, 23:19
Gadu-Gadu: 1771047

Post autor: Picapau »

Podoba mi sie twoja strona. Jak na pierwszy raz dla mnie swietna robota :)
Chcialbym tylko zwrocic uwage na jej wymagania :P Ogladam ja na kompie dziewczyny (athlon800) i pod opera oraz ff pozera 60% mocy procesora :P
Obrazek

fridek
Posty: 216
Rejestracja: 2007-02-27, 19:48
Gadu-Gadu: 1360541
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: fridek »

Od siebie jeszcze - na rozdzielczości większej niż standardowa strona trzyma się przy lewym górnym brzegu ekranu. Popracuj nad wyśrodkowaniem (chociażby <center>)

Awatar użytkownika
crosis
Posty: 801
Rejestracja: 2007-02-27, 13:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: crosis »

Ten dźwięk chyba niepotrzebny ;)
..:: E4300 | AB9 Pro | CNPS 7000B-Cu | Patriot PC6400LLK 2x1GB | PowerColor HD4830 | WD6400AAKS | Audigy 2 | UltraX + G5 | P19-2
..:: Asus UL20A-2X055
..:: iriver T60 2GB + SoundMagic PL11 / Creative Zen Aurvana | E51
..:: Panasonic TX-L32X15E

Awatar użytkownika
docento
Posty: 149
Rejestracja: 2007-03-05, 14:54

Post autor: docento »

To łodygi z menu na pewno zmniejsze : ) Gorzej z tym wysrodkowaniem, <center> jest wklepane ale dziala to tylko pod IE i operą, a pod firefoxem nie :P
No i nie wiem czy te paski ładowania strony ktorych nie mam są potrzebne czy nie..... jak myslicie? dlugo sie ładuje galeria na Waszych łaczach?

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Post autor: currahee »

fridek pisze:Od siebie jeszcze - na rozdzielczości większej niż standardowa strona trzyma się przy lewym górnym brzegu ekranu. Popracuj nad wyśrodkowaniem (chociażby <center>)
Dokładnie to samo chciałem napisać :P przy 1280x1024 mam tylko mały prostokącik w lewym górnym rogu. Reszta ok strona bardzo przyjemna :).
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

docento pisze:To łodygi z menu na pewno zmniejsze : ) Gorzej z tym wysrodkowaniem, <center> jest wklepane ale dziala to tylko pod IE i operą, a pod firefoxem nie :P
Bo to jest znacznik od dawien dawna "deprecated" ;) Sprobuj <DIV ALIGN="center"></DIV> albo <SPAN ALIGN="center">
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

fridek
Posty: 216
Rejestracja: 2007-02-27, 19:48
Gadu-Gadu: 1360541
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: fridek »

Sim, align też jest deprecated, silnik przeglądarki tłumaczy <center> na <div align="center"> ;)
Spróbuj może zrobić <div style="text-align: center;"><--tu flash></div>

EDIT:
poprawiłem na coś, co prędzej zadziała ;)

Awatar użytkownika
MAMAKS
Posty: 41
Rejestracja: 2007-02-27, 10:20
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Moreli :)

Post autor: MAMAKS »

docento pisze:jak myslicie? dlugo sie ładuje galeria na Waszych łaczach?
W dzien mam download 2Mbit, w nocy 4Mbit - mozliwe, ze dlugo sie sciaga - na pewno bardzo dlugo mieli ta strone zeby wyswietlic cos wiecej oprocz tla.

Graficznie stronka wypas, zwlaszcza jak na pierwszy raz.
No Bass - No Fun

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

Co do samego pozycjonowania - obecnie bardzo dużo zależy od słów kluczowych, od opisu strony i na dodatek od tego w jak wielu przeglądarkach strona jest indeksowana (same google nie wystarcza). Na dodatek pasowałoby, aby strona była dodana do innych katalogów stron www. Mogą być to nawet katalogi bezpłatne - zawsze coś pomoże.

Poza tym za pozycjonowanie nie warto płacić - lepiej wykonać je samemu poprzez poprawną konstrukcję strony, poprzez zaindeksowanie strony w wyszukiwarkach (coraz więcej firm hostingowych posiada taką opcję), poprzez samodzielne dodanie strony do katalogu google - w tym przypadku stronka jest dodawana po długim okresie czasu (do miesiąca)

Jeśli chodzi o słowa kluczowe - najlepiej, aby pokrywały się one z tym co napisaliśmy na stronie internetowej przez nas robionej. Jeśli cała stronka jest zrobiona jako grafika, to wtedy nie ma się co dziwić, że się jej nie da wypozycjonować (znam wiele osób, które najpierw projektują stronę w Fireworks, a później nie chce im się pisać kodu i dodają tekst i przekształcają calosć za pomocą tego samego programu do htmla, efektem tego jest zbiór grafik).

W tym momencie nie mam zielonego pojęcia na jakiej zasadzie są pozycjonowane strony, które w całości zostały napisane we flashu - tym aspektem programowania www jeszcze się na poważnie nie zajmowałem.

ODPOWIEDZ