Problem z monitorem laptopa i zewnętrznym ekranem

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Problem z monitorem laptopa i zewnętrznym ekranem

Post autor: ainur »

Od pewnego czasu mam interesujący problem z laptopem Della i podpiętym do niego zewnętrznym LG. Gdy uruchomiam laptopa, to obraz pojawia się jedynie na LG. Windows nie widzi ekranu LCD laptopa. Wyłączam laptopa - uruchamiam jeszcze raz, i obraz jest na laptopie oraz na ekranie zewnętrznym. Dzisiaj i wczoraj zdarzyło mi się, że musiałem procedurę powtórzyć 2-3 razy, choć z drugiej strony, testując, udało mi się uruchomić wszystko poprawnie 2x pod rząd. Nie kumam tego i nie bardzo wiem, gdzie szukać problemu i co googlać.

Jakieś wskazówki?
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z monitorem laptopa i zewnętrznym ekranem

Post autor: Umara »

Próbowałeś wywalić sterowniki, reboot i zainstalować ponownie kart?

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Re: Problem z monitorem laptopa i zewnętrznym ekranem

Post autor: ainur »

Dzięki za wskazówkę, ale w tzw. międzyczasie zastanowiłem się, dlaczego za drugim razem już odpala poprawnie - co jest tym czynnikiem? Okazuje się, że kwestia zasilania. Jeśli laptop jma podpięte zasilanie, nawet wystarczy kilkanaście sekund wcześniej, to już nie ma problemu z tym, że włącza się jedynie zewnętrzny ekran.
To jednak robi u mnie kolejne "wtf". Laptop ma ok. 4 lat, ale bateria trzyma wciąż dobrze - nie ma tak że bez podpięcia ma ledwie kilkanaście % energii. Na razie - no idea czemu tak.
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Problem z monitorem laptopa i zewnętrznym ekranem

Post autor: Stasheck »

Na moje to jakiś kondensator poszedł; druga opcja to że bateria na płycie słabo trzyma, i dopiero jak trochę podbije napięcie z zasilacza to całość wstaje.

Rozkręcić, obejrzeć :-)
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Re: Problem z monitorem laptopa i zewnętrznym ekranem

Post autor: ainur »

Ekran laptopa odpala także bez zasilacz, ale zazwyczaj po wyłączeniu kompa i włączeniu jeszcze raz. Jestem w stanie pracować bez zasilacza ok. 2h<.
Nigdy nie rozkręcałem swojego laptopa. I lubię swojego laptopa. No chyba że muszkę z dołu ekranu przy okazji usunąć...
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

ODPOWIEDZ