Uszkodzony procesor ??

Moderator: Moheratorzy

jin
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-25, 23:29
Gadu-Gadu: 0

Uszkodzony procesor ??

Post autor: jin »

Podczas testowania programem EVEREST, pokazuje mi w zakładce "wykorzystanie procesora" że obciążony jest tylko jeden rdzeń, i to ten drugi, np:

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 / układ HTT nr 1 0 %
Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 / układ HTT nr 2 95 %

Co bym nie robił wzrasta tylko użycie drugiego, ten pierwszy cały czas ma wartość 0% !!!

Czy to przypadkiem nie jest jakaś wada, coś sie nie zgrywa w sprzęcie czy co ???

Podczas słuchania muzyki z WinAmpa przerywa dźwięk gdy np. otwieram jakiś dokument czy otwieram przeglądarkę to tak na chwile zacina dźwięk i zwalnia komputer. Niemożlwością natomiast jest słuchanie jednocześnie muzyki z WinAmpa i kopiowanie plików z jednego dysku na drugi czy śćiąganie z internetu przez P2P - wtedy przerywa cały czas i zamraża myszkę !!! Tak jak by niewyrabiał czy co ? Ale kupiłem komputer niedawno za ponad 3 tys, a w niektórych momentach działa gorzej niż mój stary Celeron 633 !!! Wie ktoś o co może chodzić, czy możliwe żeby procesor był jakiś uszkodzony czy wadliwy ??

Intel Core 2 E6420 2.13GHz;
Gigabyte GA 965P-S3;
Galaxy GeForce 7600 GT 256 MB;
GOODRAM DDR2 1024 MB;
Seagate 320GB S-ATA

Awatar użytkownika
Nevermore
Posty: 670
Rejestracja: 2007-02-27, 23:07
Gadu-Gadu: 2496099

Post autor: Nevermore »

Do obciążenia dwóch rdzeni użyj na przykład tego: http://www.wprime.net/ i wtedy sprawdź rozłożenie obciążenia.
Natomiast problem z dźwiękiem i myszą wygląda raczej jak wyłączone DMA dla dysku twardego. Napisz na jakim systemie operacyjnym pracujesz.
Asus N750JV + Asus U24E

ODPOWIEDZ