Problem z Palit 8600gt

Moderator: Moheratorzy

roztworek
Posty: 4
Rejestracja: 2007-12-17, 15:04
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Krakow

Problem z Palit 8600gt

Post autor: roztworek »

komp to:
athlon x2 4000+
2x 1GB 800 DDR2
Gigabyte m61sme-s2
zasilacz modecom MC 350

Przez pierwsze kilka dni po zlozeniu wszystko chodzilo ok.
Pozniej wystapil problem z dziwnymi kolorami. Przeinstalowalem karte, nie pomoglo wiec zainstalowalem inne sterowniki.
Meczylem sie z tym pol dnia po czym okazalo sie ze to przejsciowka z dvi lekko niedocisnieta byla. :roll:
W kazdym razie po docisnieciu kolory wrocily do normy natomiast komputer zawiesza sie w 3d ( wiedzmin pochodzi zwykle kilka sekund przed zwiecha, natomiast colin mcrae dirt zawiesza sie juz przy wczytywaniu planszy). 3Dmark06 zawiesza sie po jakichs 5-10sec od wlaczenia testu, do tego czasu wyswietla wszystko prawidlowo.
Wlaczylem tez starsza gre 3D, knight online i ona dziala bezproblemowo.
Probowalem ponownie zmieniac sterowniki, zainstalowalem ponownie directx'a niestety wciaz to samo.

Zastanawiam sie czy jest sens przeinstalowywac system- chodzila na nim wczesniej zintegrowana grafika i z 3rozne sterowniki do 8600gt... czy tez karta jest walnieta.

Za pomysly bede bardzo wdzieczny... przeinstalowywac windowsa po raz kolejny w ciagu kilku dni srednio mi sie usmiecha.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

Wieki temu mialem identyczny problem z plyta glowna Gigabyte (tyle ze na kt400) - po prostu nie potrafila stabilnie zasilac zlacza karty graficznej przy FSB 166 (ktore teoretycznie obslugiwala).
Oczywiscie to moze byc cos kompletnie innego i najlepiej zacznij od sprawdzenia tej karty graficznej w innym komputerze ;)
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Alyjen
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-14, 08:31
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Alyjen »

to wcale nie musi być grafika, sprawdź pamięć komputera, obciąż go jakimiś obliczeniami (prim95/Orthos/super PI) i zobacz czy będzie chodził stabilnie, może być że po prostu zasilacz Ci nie wyrabia
Abit AB9-Pro|E4300@2.4GHz|2x1GB Geil Ultra 800MHz CL4|7900GS||Audigy 2|Maxtor 300GB SATAII|Antec SLK3000B|BeQuiet 450|
Gigabyte P35-DS3R|E8500|4x1GB PDP Patriot LLK 800MHz CL4|8800GT|Creative X-Fi|Samsung F1 640GB|Seagate Baracuda 7200.12 1TB|Silverstone LC17B-C|Tagan-U15 480W|

roztworek
Posty: 4
Rejestracja: 2007-12-17, 15:04
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Krakow

Post autor: roztworek »

prime i superpi przeszedl.
Natomiast jak juz pisalem przez pierwsze kilka dni wszystko chodzilo jak nalezy.
Doszedlem nawet do 3 aktu w wiedzminie, a to kilkanascie godzin gry jest...
Wiec dziwne mi sie wydaje iz nagle zasilacz mialby uznac iz jednak za duzo od niego wymagam. Choc niczego nie wykluczam, o aktualnym sprzecie moja wiedza jest mizerna. :roll:

Szczerze mowiac coraz mniej z tego rozumiem, przed wyjsciem na uczelnie przeinstalowalem 3dmarka i o dziwo przeszedl kilka testow bezproblemowo. Spieszylem sie i przerwalem na 3 scence.
Teraz, po powrocie do domu chcialem puscic pelny przebieg i znowu zawisl po kilku sekundach. Most wanted pogralem jakies 30minut i zero zwiechy, wsio gra i buczy. A wiedzmin jak wisial jak wisi :cry:

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Post autor: currahee »

Myślę, że jest to problem z softem. Zacząłbym od przeinstalowania Windowsa jednak. Roboty mniej niż przy szukaniu tak ;) Jeśli to nie pomoże to trzeba będzie sprawdzić grafę na innym kompie.
Tako rzecze currahee.

ODPOWIEDZ