Problem z zainstalowaniem softu Nokii N73 w Dellu 9400.

Moderator: Moheratorzy

Roman Pietrzyk
Posty: 34
Rejestracja: 2007-06-06, 23:04
Gadu-Gadu: 3663951
Lokalizacja: England

Problem z zainstalowaniem softu Nokii N73 w Dellu 9400.

Post autor: Roman Pietrzyk »

Wczoraj nabyłem drogą kupna nowy telefon komórkowy Nokia N73. Oddałem swoją starą Nokię 6020 pogryzioną przez psa i dostałem nową za dopłatą. Telefon fajny, podoba mi się, jest tylko jeden mały problem. Zainstalowałem oprogramowanie z dołączonej płyty, połączyłem telefon z laptopem za pomocą Bluetooth i wszystko działa. Urządzenia się widzą, można transferować pliki, kontakty itp.
Problem w tym że przy każdym starcie laptopa wyświetla się komunikat że brak sterowników do Bluetooth uniemożliwia komunikację z telefonem. Na menedżerze urządzeń Nokia figuruje z wykrzyknikiem. Ściągnąłem najnowszą wersję Nokia Suite ze strony producenta, próbowałem zmusić urządzenie do samodzielnego wyszukania sterowników z sieci - wszystko na nic. Zaznaczam jeszcze raz że wszystko działa, telefon z laptopem komunikują się bez zarzutu, tylko ten komunikat przy każdym starcie systemu mnie drażni i te wykrzykniki w menedżerze urządzeń.
Jeśli ktoś ma jakąś konstruktywną wizję poradzenia sobie z tym problemem, proszę o podzielenie się z nią na forum.
Dziekuję z góry za pomoc i pozdrawiam. Romek
Dell Inspiron 9400

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Post autor: jorzu »

Jezeli lap ma wbudowanego BT, to po co PCSuite? To dziala ok, ale po kablu (i to nie ze wszystkimi Nokiami). Do komunikacji tranferowej wystarcza w zupelnosci interfejs BT lapka.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Roman Pietrzyk
Posty: 34
Rejestracja: 2007-06-06, 23:04
Gadu-Gadu: 3663951
Lokalizacja: England

Post autor: Roman Pietrzyk »

Dziekuję, sytuacja opanowana. Pomogło wyrwanie wszystkiego z korzeniami i zainstalowanie softu z angielskiej strony Nokii. Wykrzykniki co prawda są dalej, ale nic już nie krzyczy, a sprzęt działa.
Dell Inspiron 9400

ODPOWIEDZ