System nie odpala bez drugiego dysku

Moderator: Moheratorzy

jotkwadrat
Posty: 156
Rejestracja: 2007-02-28, 14:24
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: zewsząd

System nie odpala bez drugiego dysku

Post autor: jotkwadrat »

Problem jest następujący. Postanowiłem odkurzyć trochę części i złożyć z tego działającego kompa. Przez jakiś czas używałem go z dyskiem 40GB Maxtora, ale ponieważ zwolnił mi się szybszy, większy i cichszy dysk WD, uznałem, że lepiej się nada. Jako że nie miałem ochoty na kolejny instal systemu, skopiowałem partycję z dysku na dysk przy pomocy ghosta. Oczywiście nowa partycja jest podstawowa i aktywna. No i teraz zonk. Jeśli obydwa dyski są podpięte i ustawiam bootowanie z nowego dysku, system wstaje bez problemu. Jeśli odpepnę nowy dysk, system wstaje oczywiście ze starego. Jeśli odepnę stary dysk, system się ładuje, ale zamiast pulpitu pojawia się ekran z małym logo wingrozy po prawej i na tym etapie wszystko się zatrzymuje.
Ma ktoś pomysł jak szybko i skutecznie rozwiązać ten problem? Niby podpięcie 2 dysków nie byłoby problemem, ale ten Maxtor strasznie jest głośny i wolałbym pozostać przy jednym dysku. Maxtor zostałby zdegradowany do dyskietki.

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Post autor: koti »

Hłe hłe hłe
Jakby Ci to powiedziec - cały czas pracujesz na starym systemie :)
Startuje z nowego, ale w pewnym momencie startu przenosi sie na stary.
Jest na to metoda, trzeba taki magiczny klucz zmienic, postaram Ci sie to dziś wykopać, ale nie bedzie łatwo :/

Możesz spróbować według tego:
http://www.petri.co.il/change_system_dr ... ows_xp.htm

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Piotrek »

To moglo dzialac tak jak to zrobiles, ale pod warunkiem ze stary system nigdy nie widzial nowego dysku. Jak juz widzial to zapamietal go (rejestr) i wie ze to nie on jest systemowy.

Rozwiazanie to odpalenie kompa ze starym dyskiem, wywalenie z rejestru info o nowym hdd. Nastepnie podpiecie nowego hdd dla ghosta. Po przerzuceniu partycji od razu odpinasz stary dysk, sys startujesz na nowym, jeden albo dwa restarty i dopiero mozesz stary dysk podpiac bez obaw ze beda jaja. A o tym jak wywalic z rejestru - googlaj. Kiedys o tym czytalem, nie pamietam gdzie.

jotkwadrat
Posty: 156
Rejestracja: 2007-02-28, 14:24
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: jotkwadrat »

Cholera, z 98SE nie było takich problemów :?

[edit]
And the winner is... Koti.
Dzięki za linka - pomogło. Wątek do zamknięcia i pozostawienia dla potomnych.

ODPOWIEDZ