Nowy komp i same problemy xD

Moderator: Moheratorzy

adihash
Posty: 9
Rejestracja: 2008-02-02, 13:50
Gadu-Gadu: 0

Nowy komp i same problemy xD

Post autor: adihash »

Pierwszym problemem jest to, że komp nie uruchamia się, a raczej zawiesza na ładowaniu biosu, kiedy mysz jest podpięta (Razer Copperhead na USB) Kiedy ją wypnę, komd się odwiesza i ładuje. Kiedy wejdę do biosu i podepnę mychę, znów się wszystko wiesza. Ktoś mi mówił abym w biosie ustawił, że mam mysz i klawe na usb, ale przekopałem cały bios i nic tam takiego nieznalazłem (płyta główna- ASUS P5N-E SLI). Kiedy system już się załaduje i podpinam mychę, to wszystko działa normalnie...

Problem nr 2 :| Mikrofon nie rejestruje dźwięku. Karta dźwiękowa- SB X-Fi extreme gamer. w ustawieniach wydaje mi się wszystko ok, bo na starym kompie miałem podobne ustawienia i wszystko działało. Czyli włączenie w mixerze zamiast line-in , to mikrofon. Ale nic mimo wszystko nie słychać i mimo różnych ustawień ;/

Problem troche mniejszy, acz denerwujący :/ zainstalowałem na Xp , vista inspirat 2 i obraz powitalny i pozegnalny ładowania i zamykania systemu jest trochę pokrzaczony :? , a ikonki niektóre mają postrzępione krawędzie. Czy to jakiś częsty błąd czy nie wiadomo co.... Czy jak to odinstaluję to będzie system działał normalnie? I czy pomoże tu jakaś reinstalacja tego vista inspirat 2

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

Coś tego USB źle szukałeś

Wejdź do biosu, wybierz zakładkę "Advanced" następnie "USB Configuration".
Tam sprawdź jak masz ustawione następujące opcje:
"USB Controller", "USB Legacy Support", "USB 2.0 Controller"
Wszystko powinno być na "Enabled"

Jeśli przestawienie tego nie pomoże zrób update Biosa.

Karta muzyczna: a jaką karte masz ustawioną jako domyślną? Mam dziwne wrażenie że zintegrowaną dźwiękówkę. Jeśli nie chcesz jej używać, wyłącz ją w Biosie. Jeśli natomiast chcesz, aby X-Fi robiła za główną karte dźwiękową (czyli muzyczka, filmy, gry), a integra miała służyć np tylko do Skype, to skonfiguruj sobie urządzenia w programach.
Jako główną dźwiękówkę dla systemu wybierasz X-Fi i w poszczególnych programach definiujesz, z której karty ma lecieć dźwięk.

Vista Inspirat 2 - ja nie mam pojęcia, nie przemawiają do mnie "upiększacze" systemu.

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Post autor: currahee »

adihash pisze:obraz powitalny i pozegnalny ładowania i zamykania systemu jest trochę pokrzaczony :? , a ikonki niektóre mają postrzępione krawędzie.
Sprawdź jaką masz głębię kolorów i ew. rozdzielczość.
Tako rzecze currahee.

adihash
Posty: 9
Rejestracja: 2008-02-02, 13:50
Gadu-Gadu: 0

Post autor: adihash »

Heh, co do ikonek, głupek ze mnie, że tej głębii kolorów od początku nie sprawdziłem :] pomogło, co do ekranu powitalnego jeszcze nie sprawdzałem.
Update biosu zrobię może jutro, to się zobaczy czy zadziała, bo te USB w biosie od początku były wszystkie na enabled.
A kart dźwiękową ustawiłem wszędzie gdzie tylko o tym mam pojęcie xD Nawet Skype ma w swoich opcjach wybór z jakiej dźwiękówki ma korzystać. A w ogóle to testowałem wszystkie wejścia na mikrofon i też nic ;(

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

adihash pisze: A kart dźwiękową ustawiłem wszędzie gdzie tylko o tym mam pojęcie
hmm a tutaj: Panel Sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> Urządzenia Domyślne ?

Póki co tylko to przychodzi mi do głowy.
Jeśli tam też masz ustawione jako urządzenie domyślne X-Fi to ja już nie mam pomysłu. Niech się drax wypowie.

adihash
Posty: 9
Rejestracja: 2008-02-02, 13:50
Gadu-Gadu: 0

Post autor: adihash »

W panelu sterowania w urządzeniach audio mam wszystkie okienka ustawione na tą kartę dźwiękową, więc też nei wiem co już robić. A jakie płyną zagrożenia z updatu biosu? xD bo zazwyczaj wszyscy na to narzekają

EDIT
heh, odkryłem coś nowego... jak mam włączoną rozmowę na skype, ja słyszę osoby z przeciwka a oni mnie nie. Ale jak te osoby coś mówią to komp tak jakby rejestrował dźwięk z mojego mikrofonu ;]
Jak włączę w panelu sterowania testowanie dźwięku to tam też wykrywa dźwięk mówiony przez osoby z skype

EDIT2:
No to sie chyba kurde wyjaśniło :mrgreen:
O to co znalazłem na stronie ASUSa
P5N-E SLI beta BIOS 0801
1. Fix system hangs when using Razer Copperhead USB Mouse.
2. Improve compatibility with Creative X-Fi sound card.

Jak na złość mam i ta mysz i ta karta, więc czuję, że jednak trzeba updatować. Ale nie mówię hop, póki nie przeskoczę, więc idę obadać i zdam raport , jeśli jeszcze w ogóle odpalę kompa ;]

EDIT3:
No cóż :x Problem myszy mam już za sobą, ale mikrofon dalej nie dzierży :(

ODPOWIEDZ