Brak polskich znaków.

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Brak polskich znaków.

Post autor: Simplex »

Mam specyficzny program (specjalistyczne oprogramowanie do tworzenia napisów do telewizji) w którym musze wpisywac polskie znaki w pole tekstowe. Tak sie zabawnie sklada, ze wszystkie kombiniacje Alt+[litera] odpowiadajace polskim znakom sa na sztywno przypisane roznym funkcjom programu. Uniemozliwia mi to wpisywanie polskich znakow - zawsze mi sie wydawalo, ze po to jest rozroznienie na lewy i prawy alt, zeby uniknac takiego problemu, ale jak widac tak nie jest.
Trzy znaki mam zglowy dzieki glownemu menu, gdzie przypisane sa skróty Alt-E 'Edit' Alt-S "settings', Alt-O 'Format'. Pozostale poprzypisywane sa do funkcji programu.
Wlasnie odpalilem sobie polskiego Worda - "alt-o" to menu Okno, ale tylko jak sie nacisnie lewy alt, prawy daje 'ó'. Czemu tak nie moze byc w kazdym banku?

Moze mam cos przestawione w ogolnych ustawieniach windowsa? Albo moze jest jakas mozliwosc wymuszenia zeby ktorys alt zawsze dzialal jako dajacy polskie znaki i ignorowal polecenia programu?

Niestety jak to zwykle w zyciu bywa problem wyniknal w sobote, deadline jest na poniedzialek a w sobote nikt nie pracuje w supporcie.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Brak polskich znaków.

Post autor: Simplex »

Duh, aplikacja przelaczala mi sie automatyczne na angielski układ klawiatury - musialem ten uklad wywalic kompletne z ustawień regionalnych, bo nie dalo sie przy pomocy paska jezyka przestawic na polski. Za kazdym razem wracalo do angielskiego.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

ODPOWIEDZ