Dym z kompa

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Dym z kompa

Post autor: currahee »

Właściwie to nie wiem czy to problem czy usterka czy coś innego. Włączam teraz kompa wszystko przebiega normalnie poza tym, że nagle z kompa idą kłęby biało-szarego dymu mimo to komputer uruchamia się normalnie :shock: . Oczywiście wyłączyłem go i sprawdzam co jest, wszystko wygląda, że jest ok a dym chyba poszedł z nagrywarki DVD (ostatnio zaczęła coś dziwnie terkotać jak włączałem kompa). Cóż ryzykuję i włączam wszystko normalnie, Vista się załadowała, sprawdzam napęd czyta płytki WTF :shock: Profilaktycznie go wyjąłem ale dalej zastanawia mnie co to mogło być. Komp działa teraz normalnie, procesor jest podkręcony na 3,4Ghz (8,5x400) vcore 1,25 (bios) 1,232 (cpu-z) temp. w idle 34-35C, ram standard 800 cl5, grafika "stary" 9600GT jak go wyprodukował Twintech nie podkręcana, nagrywara DVD Sony już stara z 2005 na przejściówce PATA->SATA (może to ona siadła?) ale nigdy nie było z nią problemu. Ostatni raz dym z kompa miałem jak ubiłem zasilacz w pracy :mrgreen: .
Tako rzecze currahee.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Dym z kompa

Post autor: L for Lucy »

To jakis kondensator. owszem, teraz przez chwile bedzie dzialalo ci normalnie, ale za to jak niedlugo pier***....

Uwazaj tylko, zebys domu nie spalil.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Dym z kompa

Post autor: currahee »

Sprawa się wyjaśniła - to kabelek od podświetlenia frontu obudowy się usmażył. Dzisiaj go wyjąłem. Zastanawia mnie tylko dlaczego, może podczas upinania kabli gdzieś uszkodziłem minimalnie izolację i się zwarło. Bo chyba nie od zbyt dużego obciążenia linii 12V w końcu Corsair VX450W powinien wystarczyć do C2D@3,4 i 9800GTX+.
Tako rzecze currahee.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Dym z kompa

Post autor: L for Lucy »

No to nie ma sie czym martwic.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

ODPOWIEDZ