Chyba padł zasilacz

Moderator: Moheratorzy

Dżii
Posty: 210
Rejestracja: 2007-03-30, 15:10
Gadu-Gadu: 0

Chyba padł zasilacz

Post autor: Dżii »

Dostałem komputer który się nie włącza. Tzn. włącza się i od razu milknie. Od jakiegoś miesiąca nie chciał się włączyć, po kilku, kilkunastu naciśnięciach zaskakiwał i działał. Monitor podłączony przez DVI przestał działać ale podłączony przez przejściówkę stary monitor na VGA działał. Do dzisiaj. Znalazłem inny zasilacz, zamieniłem i komputer niby startuje od razu, dysk się kręci, wentylatory także ale nie ma obrazu na monitorze, dysk pracuje ale słychać stuki. Specem nie jestem ale pewnie padł stary zasilacz. Czy przy okazji mógł uszkodzić podzespoły? Czy dlatego nie działa monitor? Stuka dysk?

Awatar użytkownika
amokkk
Posty: 340
Rejestracja: 2008-02-14, 01:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: /krk/nh

Re: Chyba padł zasilacz

Post autor: amokkk »

Oczywiście, że mógł uszkodzić - zwłaszcza jeśli to jakiś feel, codegen czy inny crap.
Zobacz jeszcze na płytę główną i grafikę, czy nie mają kondensatorów napuchniętych.
Czy nowy zasilacz jest porządny i w pełni sprawny?

mainframe: i5-3550s / Gigabyte GA-H77N-WIFI / 16GB Crucial / EVGA GTX960
Silverstone Sugo SG13 / Corsair HX520 / SSD Samsung 830 / HD103SJ / Acer V223W
NAS: Pentium G3420 / Asus P9D-I / 16GB Goodram ECC / 3x 3TB WD RED RAIDZ1
Sandisk Cruzer Fit 16GB / Coolermaster Elite 120 / Seasonic SS-380GB

Dżii
Posty: 210
Rejestracja: 2007-03-30, 15:10
Gadu-Gadu: 0

Re: Chyba padł zasilacz

Post autor: Dżii »

Oba są no name :) Ten mój którym sprawdzałem jest prawie nowy. Siedzi w komputerze który trzymam na "czarną godzinę" gdyby główny komputer padł. :)
Czy zasilacz mógł być przyczyną że monitor na DVI miał problem z wyświetleniem obrazu a monitor na VGA (przez przejściówkę) działał? Bo ten problem pojawił się jako pierwszy. Później przyszły problemy z włączaniem.
Jutro rzucę okiem na kondensatory.

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Chyba padł zasilacz

Post autor: currahee »

Nie monitory a karta graficzna :) najpierw padło DVI a później pewnie cała karta. Oczywiście "ubić" kartę mógł zasilacz. Napisz co to za konfig.
Tako rzecze currahee.

Dżii
Posty: 210
Rejestracja: 2007-03-30, 15:10
Gadu-Gadu: 0

Re: Chyba padł zasilacz

Post autor: Dżii »

Wysłałem właścicieli do sklepu w którym go kupili i okazało się że pamięć była zakurzona :shock: Tylko dlaczego na jednym zasilaczu się uruchamiał a na drugim nie? I to na tym na którym w ogóle nie chciał zastartować podobno teraz działa.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Chyba padł zasilacz

Post autor: Umara »

Zdarza sie :) ja mam teraz problem z moim 8800, ktore zaczyna piszczec po po paru godzinach grania. Podejrzewam, ze przeczyszczenie i przesmarowanie karty zalatwi sprawe.

Awatar użytkownika
amokkk
Posty: 340
Rejestracja: 2008-02-14, 01:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: /krk/nh

Re: Chyba padł zasilacz

Post autor: amokkk »

Zdarza się, że przez dużą ilość kurzu robi się zwarcie ale to bardzo rzadkie przypadki i kurzu musi być dużo lub musi mieć on właściwości przewodzące (np. miejsce zapylone opiłkami metali, wilgoć) Podejrzane to dla mnie jest.

mainframe: i5-3550s / Gigabyte GA-H77N-WIFI / 16GB Crucial / EVGA GTX960
Silverstone Sugo SG13 / Corsair HX520 / SSD Samsung 830 / HD103SJ / Acer V223W
NAS: Pentium G3420 / Asus P9D-I / 16GB Goodram ECC / 3x 3TB WD RED RAIDZ1
Sandisk Cruzer Fit 16GB / Coolermaster Elite 120 / Seasonic SS-380GB

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Chyba padł zasilacz

Post autor: Stasheck »

Bywa jeszcze, że złącza pokryją się patyną (czy jak to tam nazwać). Efekt podobny.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

ODPOWIEDZ