potrzebna pomoc z htmla :p

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Mdc
Posty: 235
Rejestracja: 2007-02-27, 14:01
Gadu-Gadu: 3920178

Re: potrzebna pomoc z htmla :p

Post autor: Mdc »

hmm ok, to jeszcze jedno pytanie czemu nie mogę modyfikować źródła tych plików z poziomu przeglądarki (FF 10.0.2)? Atrybut tylko do odczytu odznaczony. Kopiować mogę, ale nic nie mogę zmieniać, a kopiować do notatnika czy innego worda i potem zapisywać jako html to już chyba samobójstwo...
Życie nie jest mierzone liczbą oddechów, ale liczbą momentów, które zapierają nam dech w piersiach....

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: potrzebna pomoc z htmla :p

Post autor: Stasheck »

Bo przeglądarka nie jest edytorem.

Proponuję użyć Notepad++, ustawić sobie w nim dwa okna edycyjne wyświetlane równocześnie: w jednym wczytać główny dokument, do drugiego wczytywać kolejne dokumenty obrazków, przeklejać, wczytywać następne itd.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: potrzebna pomoc z htmla :p

Post autor: Harry Lloyd »

Ja od wieków korzystam z normalnego notatnika. Wystarczy mieć w menu kontekstowym plików "open with notepad", różne narzędzia to dodają, albo raz otworzyć w notatniku poprzez "open with" i potem ten program zawsze będzie do wyboru na tej liście.
podpis

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: potrzebna pomoc z htmla :p

Post autor: Umara »

Normalny notatnik nie ma kolorowania skladni, nie ma numerowania linii. Jak dla mnie sie nie nadaje. Stashexk dobrze radzi.

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: potrzebna pomoc z htmla :p

Post autor: Harry Lloyd »

Jak sie ma burdel w kodzie to może i faktycznie takie ficzery mogą być potrzebne. Ja wszystko idzielam enterami i tabulatorami, i jest elegancko.
podpis

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: potrzebna pomoc z htmla :p

Post autor: Stasheck »

Notatnik daje radę do prostych rzeczy, tak samo normalnie w Linuksie używam mcedit i nano i się tego nie wstydzę (a czasem w ogóle echo "">plik ;-) ).

Natomiast na własnej skórze ostatnio doświadczyłem, że przy poważniejszej/żmudniejszej robocie tak Notepad++, jak i vi dają lepszego kopa :-) Dlatego tutaj Mdc polecam Notepad++ - zwykłym Notatnikiem osiągnie ten sam efekt, ale mniej wygodnie. No i Notepad ma limit 64 KB AFAIR.

Harry: ogólnie mega, że używasz takich ficzerów (chociaż tabulatory w większości języków są passe i powinno się używać ekwiwalentnej ilości spacji), ale gwarantuję Ci, że w kodzie mieszanym HTML/PHP/SQL udławiłbyś się bez kolorowania składni - tam miejscami nie da się dzielić kodu wizualnie.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: potrzebna pomoc z htmla :p

Post autor: Harry Lloyd »

Nie zaprzeczam, możliwe że przy skomplikowanych projektach jest to przydatne. PHP używam, ale tylko dynamicznego linkowania plików, no i jeden skrypt licznika odwiedzin.
Moje projekty zawsze były proste, więc mi tabulatory i odstępy wystarczają.


Z innej bajki to ostatnio mnie rozwaliło, jak przeglądałem strony o HTML5, że np. ludzie się wyśmiewają z używania taga <center>, jaki on to przestarzały. W zamian oferowali zajmujący 10 razy tyle znaków kod CSS-a. Z CSS-em to niektórzy jakąś obsesję mają.

Podobnie <a name=> jest uważany za przestarzały, i zalecane jest stosowanie <div id=>. Niby żadna różnica, no ale właśnie, czemu tamten jest przestarzały?
podpis

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: potrzebna pomoc z htmla :p

Post autor: L for Lucy »

Eee tam, notatnik jest dla lamerow. Twardziele programuja w Vi :-D

A tak serio to człowiek nie jest od wstawiania spacji i pamietania zawiłości składni, tylko od myslenia. Od reszty sa odpowiednie narzędzia.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
amokkk
Posty: 340
Rejestracja: 2008-02-14, 01:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: /krk/nh

Re: potrzebna pomoc z htmla :p

Post autor: amokkk »

Harry Lloyd pisze:....Z CSS-em to niektórzy jakąś obsesję mają...
bijesz do mnie? :)

notepad++ jak najbardziej polecam. trzeba być masochistą, żeby klepać w notatniku /pomijam małe projekty/.
.. i żaden wstyd korzystać z nano, ja się chyba nigdy vi-kung-fu nie nauczę i cierpieć z tego powodu nie mam zamiaru.

mainframe: i5-3550s / Gigabyte GA-H77N-WIFI / 16GB Crucial / EVGA GTX960
Silverstone Sugo SG13 / Corsair HX520 / SSD Samsung 830 / HD103SJ / Acer V223W
NAS: Pentium G3420 / Asus P9D-I / 16GB Goodram ECC / 3x 3TB WD RED RAIDZ1
Sandisk Cruzer Fit 16GB / Coolermaster Elite 120 / Seasonic SS-380GB

ODPOWIEDZ