Windows 7 awaria podczas instalacji SP1

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
ChuckYou
Posty: 268
Rejestracja: 2007-03-15, 11:07
Gadu-Gadu: 0

Windows 7 awaria podczas instalacji SP1

Post autor: ChuckYou »

Witam kolega wyłączył laptopa podczas instalacji SP1 i win-groza już nie wstała. Chciałem naprawić ale:
-naprawa systemu nie działa
-tryb awaryjny nie działa
-przywrócenie do zapisanego punktu przywracania jaki Windows utworzył przed instalacją SP1 także nie działa

podsumowując skończyły mi się pomysły czego można jeszcze spróbować?

W ostateczności wyjmę i podepnę dysk do komputera stacjonarnego ale kumpel miał wszystkie ważne rzeczy na pulpicie i pamiętam że kiedyś tak coś chciałem zgrać i nie mogłem się tam dostać wyskakiwała odmowa dostępu w czym tkwi problem ?
Amiga 500 1MB | Modulator

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Windows 7 awaria podczas instalacji SP1

Post autor: Umara »

Zapewne już dawno dysk sformatowałeś i system postawiłeś.... no ale ;)

1. Na dobry początek robisz kopię danych dysku.
2. Uruchamiasz komputer przy użyciu płyty z Windows 7 - ważne aby była to ta sama wersja systemu, co zainstalowana na komputerze (czyli jak Ultimate, to Ultimate, Home to Home itd)
3. Wybierasz język i układ klawiatury
4. Wybierasz opcję "Napraw system" lub "Napraw komputer" czy coś takiego - nie pamiętam dokładnie ;)
5. Wybierasz "Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania"
6. Czekasz aż zakończy i restart komputera po finiszu.

Jak dalej nie działa to ponownie wykonujesz punkt 2,3 i 4. Natomiast w punkcie 5 wybierasz "Wiersz polecenia". Dalej w konsoli przechodzisz do dysku, na którym jest zainstalowany Windows i wpisujesz:

Kod: Zaznacz cały

sfc / SCANNOW
Tego ostatniego nie jestem pewien. Wiem, że to polecenie działa przy włączonym systemie, natomiast nie gwarantuje, że zadziała w konsoli odzyskiwania.

ODPOWIEDZ