Zezwolenia dla gości

Moderatorzy: Moheratorzy, Administracja

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Zezwolenia dla gości

Post autor: Umara »

Właśnie zauważyłem, że we wszystkich tematach jako gość mogę napisać sobie posta. Tak pozostanie, czy będzie to zmienione? Jakoś przyzwyczaiłem się z innych for do obowiązku rejestracji, jeśli chciało się coś napisać. Moim zdaniem niezarejestrowani użyszkodnicy mogą przeglądać, ale nie pisać na forum.

Umara - niezalogowany

Post autor: Umara - niezalogowany »

i właśnie sobie testuje, czy mogę pisać czy nie :P

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Zezwolenia dla gości

Post autor: malina »

Umara pisze:Właśnie zauważyłem, że we wszystkich tematach jako gość mogę napisać sobie posta. Tak pozostanie, czy będzie to zmienione? Jakoś przyzwyczaiłem się z innych for do obowiązku rejestracji, jeśli chciało się coś napisać. Moim zdaniem niezarejestrowani użyszkodnicy mogą przeglądać, ale nie pisać na forum.
Powinno już być poprawione. Dzięki za zgłoszenie tego problemu, forum wciąż nie jest do końca skonfigurowane (po prostu nie wszystkie opcje w PA widać na pierwszy rzut oka ;)), taki oficjalny start będzie w ciągu tygodnia, maksymalnie dwóch.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

poprawione :-) właśnie testowałem.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Docelowo moim zdaniem powinno byc tak ze niezarejestrowani/niezalogowani mogą przeglądać forum, ale nie mogą pisać.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Piotrek »

Popieram.

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Post autor: malina »

No i tak jest :P
Patriota piknikowy na emigracji

Gotti
Posty: 91
Rejestracja: 2007-02-28, 13:10
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Gotti »

Nigdy wam sie nie zdarzyło wejść na jakieś forum żeby zadać wyłącznie jedno pytanie? Tracić czas na rejestracje, zajmować miejsce w bazie, żeby stworzyć wyłącznie sztuczny ruch a to forum zapewne w 90% będzie mieć właśnie takich "jednorazowych" użytkowników to moim zdaniem utrudnianie życia klientom sklepu.

fridek
Posty: 216
Rejestracja: 2007-02-27, 19:48
Gadu-Gadu: 1360541
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: fridek »

Niestety, bez rejestracji prawdopodobnie forum szybko padnie ofiarą spambotów.
PhpBB śmierdzi ;)

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Umara »

fridek pisze:Niestety, bez rejestracji prawdopodobnie forum szybko padnie ofiarą spambotów.
PhpBB śmierdzi ;)
jest dokładnie tak jak pisze Fridek. Sztandardowymtego przykładem jest forum beznadziejnego programu tlenx, na którym posty takich botów, przesłaniają całą resztę i nie wiadomo czym to się je.
Rejestracja jest do tego konieczna. Niestety skrypt phpBB jest jaki jest.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Post autor: Stasheck »

A może jeden dział, gdzie można pisać bez rejestracji?

Przypominam Księgę Skarg na pcp
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Post autor: DrZin »

Stasheck pisze:A może jeden dział, gdzie można pisać bez rejestracji?

Przypominam Księgę Skarg na pcp
Problem w tym, że w takim dziale lądować będzie wszystko, po czym tenże "śmietnik" trzeba będzie czyścić lub rozładowywać po innych działach.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
Picapau
Posty: 343
Rejestracja: 2007-02-26, 23:19
Gadu-Gadu: 1771047

Post autor: Picapau »

Imo jak sie juz ktos zarejestruje to predzej zostanie niz gosc, ktory tylko oczekuje odpowiedzi na jedno pytanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Odkąd pamietam umozliwienie pisania gosciom prowadzilo do nadużyć, chamstwa (wynikajacego z bezkarnosci) pomylek (ktos myslal ze jest zalogowany a okazywalo sie ze to gosc) - do momentu nie wylaczenia pisania przez "gości" co chwile na forum pcp pojawial sie post o jakiejś treści, a pod nim "to pisalem ja, kowalski, tylko niebylem zalogowany". Bylo to irytujace.
A co do rejestracji spambotow - nie ma jakiegoś "hacka" ktory każe wklepać kod z obrazka przy rejestracji? to by chyba skutecznie ukróciło spamboty

Ja wielokrotnie wchodzilem na fora aby zadac jedno pytanie i jakos nie cierpialem z powodu faktu ze musze sie zalogowac - kilka klepniec klawa, sprawdzenie poczty zeby aktywowac rejestracje i gotowe. Od dawien dawna nie widzialem powaznego i duzego forum na ktorym moznaby pisac jako gość.

Ew. mozna na podczatek zrobic dzial dla gosci i sprawdzic jak sie sprawdzi - jezeli sie przeistoczy w szambo to sie go usunie i już.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Picapau
Posty: 343
Rejestracja: 2007-02-26, 23:19
Gadu-Gadu: 1771047

Post autor: Picapau »

Simplex pisze:A co do rejestracji spambotow - nie ma jakiegoś "hacka" ktory każe wklepać kod z obrazka przy rejestracji? to by chyba skutecznie ukróciło spamboty
Oczywiscie, ze jest. Mamy tutaj wersje przemo, ktora takie cos ma. Zreszta przy rejestracji mozna przeczytac dokladnie to:
Uwierzytelnianie:
Żeby mieć pewność że nie jesteś robotem, wpisz wyświetlone cyfry
;)
Koledzy wczesniej piszacy o tym pomylili zwykle phpBB z wersja by Przemo.
Obrazek

ODPOWIEDZ