Nadejszła wiekopomna chwila

Moderatorzy: Moheratorzy, Administracja

Awatar użytkownika
Romek
Posty: 237
Rejestracja: 2007-03-01, 16:44
Lokalizacja: Kraków

Nadejszła wiekopomna chwila

Post autor: Romek »

Z chwilą rejestracji użytkownika n1k3r liczba zarejestrowanych forumowiczów beyondpc przewyższyła liczbę użytkowników Kumotrów. Od teraz liczy się ten "zysk" dla którego powstało to forum.
ASUS UL30VT/Nokia 808 PureView

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

To teraz módlmy sie, zeby ilosc przeszla w jakosc ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Post autor: currahee »

Ilości jeszcze nie ma, wystarczy tylko spojrzeć na np. Tygodnik - 15000, Purepc - 48000, Bpc(my :mrgreen: ) - 184 użytkowników ;) Choć mnie wcale to nie martwi bo bardzo sobie cenię kameralną atmosferę tutaj (tylko, żeby giełda działała jak kiedyś to byłoby już super).
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Post autor: malina »

currahee pisze:Tygodnik - 15000
Tyle że liczba userów na tygodniku uwzględnia też tych co rejestrowali się w celu uzyskania dostępu do ogłoszeń drobnych. Takich prawdziwych użytkowników jest chyba ok. 1000.
Patriota piknikowy na emigracji

Awatar użytkownika
Romek
Posty: 237
Rejestracja: 2007-03-01, 16:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romek »

tymczasem już 192, czyli od wczoraj 10 :)
ASUS UL30VT/Nokia 808 PureView

Adelard

Post autor: Adelard »

malina pisze:Takich prawdziwych użytkowników jest chyba ok. 1000.
O wypraszam sobie ;) Użytkowników na forum którzy napisali co najmniej 1 post jest 1893 - to ciągle śmieszna liczba przy kolosach w stylu PPC ale staramy się to nadrobić czym innym :)

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Harry Lloyd »

Jeden czy kilka postów to nie użytkownik. Użytkownik to ktoś kto sie regularnie udziela.
podpis

Adelard

Post autor: Adelard »

Harry Lloyd pisze:Jeden czy kilka postów to nie użytkownik. Użytkownik to ktoś kto sie regularnie udziela.
Takie zdanie jest mocno krzywdzące...

Awatar użytkownika
Deo
Posty: 488
Rejestracja: 2007-02-28, 16:41
Lokalizacja: Krk

Post autor: Deo »

Adelard pisze:Takie zdanie jest mocno krzywdzące...
Ciekawe kogo?

Adelard

Post autor: Adelard »

Deo pisze: Ciekawe kogo?
To raczej jest oczywiste :/ Chodzi osoby które identyfikują się z portalem a posiadają "tylko" zarejestrowane konto.

Roman Pietrzyk
Posty: 34
Rejestracja: 2007-06-06, 23:04
Gadu-Gadu: 3663951
Lokalizacja: England

Post autor: Roman Pietrzyk »

Adelard ma chyba rację. Użytkownik to faktycznie osoba identyfikująca się z portalem, często odwiedzająca stronę internetową i na bieżąco śledząca większość lub przynajmniej znaczącą część wątków. Wydaje mi się że taka forma uczestnictwa w życiu forum jest chyba bardziej znacząca niż udzielanie się w stylu: "byle nabić posta, byle nabić posta...."

Piszę tak bo chyba jestem właśnie takim userem. Na forum wchodzę codziennie i uważnie czytam nowe treści. Nie udzielam się w bardziej aktywny sposób, z tego powodu iż po prostu brak mi już czasu na bieżące śledzenie nowinek w branży komputerowej i moja wiedza w tym zakresie w porównaniu z innymi uczestnikami forum jest znikoma. A pisanie postów w stylu "kup router x bo jest lepszy od Y" bez podania rozsądnych i wiarygodnych argumentów uważam za bezcelowe. Ale mimo wszystko w dalszym ciągu uważam się za jednego z Was i cenię sobie to forum za atmosferę i klimat jakiego nie ma nigdzie indziej.
Podoba mi się tu i chciałbym aby tak pozostało.

To powiedziałem ja, Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy :)
Dell Inspiron 9400

Awatar użytkownika
Kozii
Posty: 72
Rejestracja: 2007-03-05, 11:54
Gadu-Gadu: 1318000
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kozii »

Roman Pietrzyk pisze:Adelard ma chyba rację. Użytkownik to faktycznie osoba identyfikująca się z portalem, często odwiedzająca stronę internetową i na bieżąco śledząca większość lub przynajmniej znaczącą część wątków. Wydaje mi się że taka forma uczestnictwa w życiu forum jest chyba bardziej znacząca niż udzielanie się w stylu: "byle nabić posta, byle nabić posta...."

Piszę tak bo chyba jestem właśnie takim userem. Na forum wchodzę codziennie i uważnie czytam nowe treści. Nie udzielam się w bardziej aktywny sposób, z tego powodu iż po prostu brak mi już czasu na bieżące śledzenie nowinek w branży komputerowej i moja wiedza w tym zakresie w porównaniu z innymi uczestnikami forum jest znikoma. A pisanie postów w stylu "kup router x bo jest lepszy od Y" bez podania rozsądnych i wiarygodnych argumentów uważam za bezcelowe. Ale mimo wszystko w dalszym ciągu uważam się za jednego z Was i cenię sobie to forum za atmosferę i klimat jakiego nie ma nigdzie indziej.
Podoba mi się tu i chciałbym aby tak pozostało.

To powiedziałem ja, Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy :)
W 100% zgadzam się z Romkiem i Adelardem, też codziennie czytam forum:))

No jednego więcej posta sobie nabiłem :lol:

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Post autor: currahee »

Z drugiej strony, jakby wszyscy tylko "identyfikowali by się z forum" i czytali, to Forum by nie istniało. Przypomnę, że forum służy wymianie wiedzy, informacji i poglądów i jest to proces "zwrotny" i aktywny, a nie tylko bierny.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

Aktywni uzytkownicy generuja tresc i to dzieki nim istnieje forum z ktorym potem moga identyfikowac sie bierni uzytkownici. Wiec majac to na uwadze, niech bierni userzy tez cos czasem skrobną (oczywiscie nie na zasadzie "bylenabićposta" ;) ) w miare mozliwosci :)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
kombo
Posty: 530
Rejestracja: 2007-02-28, 20:11
Gadu-Gadu: 3831955
Lokalizacja: Krzeszowice / Kraków
Kontakt:

Post autor: kombo »

Roman Pietrzyk pisze:Adelard ma chyba rację. Użytkownik to faktycznie osoba identyfikująca się z portalem, często odwiedzająca stronę internetową i na bieżąco śledząca większość lub przynajmniej znaczącą część wątków. Wydaje mi się że taka forma uczestnictwa w życiu forum jest chyba bardziej znacząca niż udzielanie się w stylu: "byle nabić posta, byle nabić posta...."
Może czas w końcu pomyśleć o jakimś portalu na którym pojawi się kilka-naście-dziesiąt testów sprzętu, opinie, porady? Forum to zwykle tylko jakiś dodatek do takiego portalu.
Myslę że jest nas tylu zaprzysięgłych kumotrów że dalibyśmy radę coś takiego stworzyć. Jakby co to moge pełnić rolę dyrektora-koordynatora :D
A na poważnie, to nie wymaga aż tyle wysiłku, sam Qbe-pl byłby w stanie stworzyć co najmniej kilka recenzji nowego sprzętu w ciągu miesiąca ;)
www.kombo.krakow.pl
MSI P6NGM-FD, E2160@3GHz (9x333MHz), 2x1GB GoodRam@902MHz CL6-5-5-20-27-2T, Samsung HD200HJ 200GB SATA, Huntkey HK-400 XP Silencer

ODPOWIEDZ