Ciekawostka - kompas wyborczy

Rozmowy o wszystkim i o niczym ;)

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

I kolejny dowód na to że Afery Rywina nie było:
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75515,4826914.html
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

Tak, Pan Nalecz z twoja ukochana panna Wielowiejska cos wiedza ale nam nie powiedza. Zadnych dowodow nie ma, ale oni wiedza. Konkretnie to wiedza COS. To COS jest oczywiste, jest ono tak oczywiste ze nie moga nam powiedziec. ;)

Jezeli w tesj sprawie jakakolwiek afera byla to jej glownym sprawca, bohaterem i organizatorem jest Michnik. Dlatego tak glosno krzyczy "lapaj zlodzieja" zeby nikt nie zapytal wreszcie o jego role w tej sprawie. Diabel ubral sie w ornat i na msze ogonem dzwoni.

Jak ty mozesz czytac ten jego szmatlawiec?
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

A ciekawe jak skomentujesz premiera 40 milionowego kraju w Europie, który problemy służby zdrowia rozwiązuje zbierając datki do puszki na ulicy... A najbardziej tragiczne, że on nie dostrzegał własnej śmieszności i tego jak kompromituje Polskę.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

problemy służby zdrowia rozwiązuje zbierając datki do puszki na ulicy.
A przekładając z trolskiego na polski to chodzi o to, że Tusk symbolicznie zbierał datki na zły i niedobry WOŚP, tak? To faktycznie potworna kompromitacja i miedzynarodowy skandal dyplomatyczny.
A najbardziej tragiczne, że on nie dostrzegał własnej śmieszności i tego jak kompromituje Polskę.
Najbardziej tragiczne, ze nie dostrzegł tego nikt poza tobą.

Zreszta, choćby nie wiem jak bardzo skompromitowałby się Tusk, i tak nie przebije obecnych rekordzistów wszechświata ex aequo - Męża Stanu, wybitnego polityka, przewodniczącego SLD, byłego Premiera RP, Leszka Millera, którego poznaliśmy po tym jak skończył - na liście wyborczej doszczestnie skompromitowanej Szamboobrony z w towarzystwie Zbigniewa Wrzodaka i Andrzeja Leppera. :lol:
Oraz drugiego wybitnego polityka, Męża Stanu, Premiera RP, Marszaka sejmu, przewodniczącego SLD, "kretyna i zdrajcy" ( © Aleksander I Filipiński) , Józefa Oleksego, który skończył zbluzganiem kolegów z partii na wódce u Gudzowatego, ale obiecal, ze "będzie k.u.r.w.a ostry jak brzytwa". Trzeba przynzać, że w dziedzinie kompromitacji każdy, nawet kaczory, jest lata świetlne za przewodniczącymi SLD. Olejniczak bedzie sie musial ostro starać w tej konkurencji.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

To, że WOSP jest potrzebny jest kompromitacją Polski, stawia ją w kręgu krajów trzeciego świata. Powinien to być powód nieustającego wstydu premiera. Premiera, który nie umie rozwiązać najważniejszego problemu kraju w wyniku czego ludzie muszą robić narodową ściepe na to, by ten burdel jako tako jeszcze jeden rok przetrwał. Zamiast tego on z uśmiechem na swej bezmyślnej twarzy do zbiórki się przyłącza, pierwszy z puszką staje i łapę po pieniądzę wyciąga. No ale zamiast tego ty wolisz napisać o Oleksym, widocznie tak w partyjniej instrukcji stało...
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Piotrek »

To, ze obecny premier musi z puszka stac jest zasluga premierow poprzednich...

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

Piotrek pisze:To, ze obecny premier musi z puszka stac jest zasluga premierow poprzednich...
To, że obecny premier stoi z puszką i żadnego innego pomysłu na Polskę nie ma jest zasługą wyłącznie jego i jego wyborców. Twierdzenie, że Tusk stoi z puszką przez Millera jest to bolszewizm w postaci czystej.

BTW, gdyby Miller nie zlikwidował kas chorych to "służba zdrowia" rozpadłaby się już pięć lat temu, wprowadzenie nieco bardziej wydajnego NFZ-tu jedynie wydłużyło tą agonię. Jeżeli teraz Tusk wróci do dawnego, PRL-owskiego systemu rozdziału pieniędzy bezpośrednio przez ministerstwo (który był z tego wszystkiego najmądrzejszy) to znowu będziemy mieć kilka następnych lat służby zdrowia. Na szczęście on jest zbyt pazerny na stanowiska, więc prawdopodobnie wprowadzi swoje 6 NFZ-tów (tysiące stanowisk dla swoich) a wtedy służba zdrowia upadnie w ciągu roku i może na jej miejsce powstanie coś mądrzejszego. Oczywiście Tusk (politycznie) tego nie przeżyje, ale to mała strata, bardziej boje się że nie przeżyje też tego wielu ubogich pacjentów w tym te dzieci o które tak się wszyscy troszczą.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Sztopa
Posty: 323
Rejestracja: 2007-02-26, 21:29
Gadu-Gadu: 1360036
Tlen: sztopa
Skype: sztopa
Lokalizacja: City Core
Kontakt:

Post autor: Sztopa »

Wiesz Lucy to już taki troling, że nawet ja nie zdzierżę. Niech ktoś to wytnie/zamknie/cokolwiekbylenienabijacpostow ;)

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

No to już wasz wybór, ja z tej Tuskowej służby zdrowia staram się nie korzystać a wy możecie sobie udawać, że jest fajnie i wrzucać bez końca do puszek. ;)
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

[TROLL MODE]
Miejmy nadzieje że Tusk zmądrzeje i mianuje Łapińskiego ministrem zdrowia, a Naumana szefem NFZ. Gdyby to zrobil 3 miesiace temu, zaraz po objeciu rzadow, to już dzis sluzba zdrowia bylaby w tak superoskim stanie, ze L4Lucy połknąłby gwoździa, byle tylko trafić do szpitala.[/TROLL MODE]

Obecny stan słuzby zdrowia krytykuje gość popierający partię, która mianowała Łapińskiego ministrem zdrowia - ten fakt sie komentuje sam. Łapińskiego wyparli się nawet dawni towarzysze z SLD, bo w pewnym momencie doszczętnie mu już odbiło (odkrył grupe trzymającą władze w ministerstwie zdrowia, oskarżył Belkę o współpracę z tajnymi służbami PRL - a może mu jednak nie odbiło? ;) ).
W ciągu 19 lat III RP SLD rządziło aż 8lat, wiec czasu na poprawę w służbie zdrowia miał aż nadto. Skończyło się na Łapińskim. Jak wiadomo, w okresach gdy rzadziło SLD sluzba zdrowia dzialala najlepiej na świecie, by natychmiast zejsc na psy w dniu przegranych wyborów.
7 stycznia 2004 Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa o Narodowym Funduszu Zdrowia stworzyła niesprawny system opieki zdrowotnej, a jej przepisy są sprzeczne z konstytucją.
Ale to z wikipedii, wiec na pewno kłamstwo ;) Zresztą, PiS pokazał jak należy traktować TK i tego się trzymajmy.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Post autor: L for Lucy »

Za to kasy chorych to byl raj na ziemi. Tak bylo wtedy dobrze, ze az twoi ulubiency do sejmu w 2001 nie weszli. Jak widac niektorzy nigdy sie niczego nie naucza.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Simplex »

No tak, ale przecież Łapiński kasy zlikwidował, wiec powinno być super. Tylko nie wiem czemu Trybunał Konstytucyjny i Marek Balicki z PO go tak krytykowali.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciekawostka - kompas wyborczy

Post autor: Simplex »

Przed wyborami do PE:

http://www.latarnikwyborczy.pl/app/poll.html

Skandal, mam najwyższa zgdonosc z SLD - 70%, potem 65%: PO ex aequo z Koalicyjnym Komitetem Wyborczym Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (głupszej nazwy nie mogli wymyślić?).

I jeszcze notka z blogu Orlińskiego: http://wo.blox.pl/2009/05/Jak-centrolew ... acila.html
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Ciekawostka - kompas wyborczy

Post autor: Stasheck »

No mnie wyszło 66% na Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy i 58% na PO.

Ale kompas ponownie ujawnia słabość polityki, która mnie wkurza - bardzo silną tendencję do narzucania światopoglądu i "ujednolicania" - wspólna armia, dyrektywy "światopoglądowe" tworzone przez PE - to mi nie pasuje. Za gospodarkę się brać! Eutanazja, aborcja, in vitro, wspólna armia - co to ma wspólnego z gospodarką (poza ostatnim może)? Wspólna polityka energetyczna - jak najbardziej! Pomoc krajom Trzeciego Świata - jasne!
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
combain
Posty: 288
Rejestracja: 2007-02-28, 20:08
Gadu-Gadu: 8251211
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Ciekawostka - kompas wyborczy

Post autor: combain »

Heh, a u mnie zupełnie w drugą stronę

Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej
Zgodność poglądów: 88 %

Komitet Wyborczy Libertas
Zgodność poglądów: 76 % (to mnie zdziwiło...)

Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
Zgodność poglądów: 11 %
Stasheck pisze: Pomoc krajom Trzeciego Świata - jasne!
Hm, to zależy jak to rozumieć. Bo dawanie dotacji, kredytów itp ja bym pomocą nie nazwał. Inwestowanie, tworzenie nowych miejsc pracy i tym samym napędzanie gospodarki krajów biedniejszych, jak najbardziej. Tylko co do cholery ma mieć z tym wspólnego Wspólnota Europejska...może co najwyżej zapewnić dobre warunki przedsiębiorcom inwestującym w 3WC, np zwolnienie/zmniejszenie od podatku dochodowego...
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 13:56 przez combain, łącznie zmieniany 5 razy.

ODPOWIEDZ