[Szukam] Porady w sprawie telewizji

Rozmowy o wszystkim i o niczym ;)

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Vacek
Posty: 73
Rejestracja: 2008-04-23, 08:39
Gadu-Gadu: 287543
Lokalizacja: Brzesko

[Szukam] Porady w sprawie telewizji

Post autor: Vacek »

:?: Witam, chcialbym sie poradzic kogos kto sie zna lub tez testowal rozne rozwiazania z takimi firmami jak Cyfra+, PolsatCyfrowy czy tez N. Mialem fajna kablowke w domu, (Multimedia Polska) ale ze mam dom na zadupiu, a po drodze zaczeli sie klienci inni podpinac, to sygnal do mnie taki zaczal docierac, ze z ogladaniem to mialo malo wspolnego. Szukam teraz jakiejs alternatywy i moze to byc jedynie jak sie zdolalem pobieznie zorientowac jedna z tych 3 firm w/w.
Moje wymagania sa takie:
-bedzie to puszczone na 2 telewizory (tzn. z osobnymi tunerami czy jak tam to zwal) generalnie chodzi mi o to by miec na kazdym z nich inny program
-jeden z odbiornikow chcialbym aby byl juz HD i takowa na nim telewizje ogladac
-z programow to ma byc tam podtawa, czyli 1,2, POLSAT, TVN, ale takze takie programy jak DISCOVERY
-cena instalacji/aktywacji nie powinna byc zaporowa, a abonament nie powinien przekraczac 50pln/mc

Gdyby ktos cos wiedzial, dajcie znac.

Pozdrawiam
Vacek
Obrazek

Awatar użytkownika
Makonde
Posty: 590
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25

Re: [Szukam] Porady w sprawie telewizji

Post autor: Makonde »

N spełnia twoje wymagania (przy 3 pakietach + informacje to 48zł, ale z tym czego potrzebujesz wystarczą Ci informacje + dwa pakiety, czyli 32zł/msc) tyle że tam nie ma i nie będzie polsatu. Tak samo jak na polsacie nie będzie TVN.
N oferuje również (jak już chyba każdy) możliwość podpięcia 2ch odbiorników w ramach jednego abonamentu (w zestawie są wtedy dwa nbox, dodatkowo trzeba mieć dwa konwertery na satce i połączenie mniędzy nboxami), tyle że nie wiem ile kosztuje instalacja takiego rozwiązania (w sensie koszty początkowe) - wszystko powinno być na http://www.n.pl
Pamiętaj, że aktualnie bardziej się opłaca zawierać umowy przez net, bo nie mogą być dłuższe niż 12 msc (efekt jest taki, że taka sama umowa w salonie zawierana jest na 2 lata, a przez sieć na rok :D).

Dżii
Posty: 210
Rejestracja: 2007-03-30, 15:10
Gadu-Gadu: 0

Re: [Szukam] Porady w sprawie telewizji

Post autor: Dżii »

Szkoda że nie zapytałeś przed 31 grudnia. Cyfra+ miała taką promocję że grzechem było nie wziąć. Umowa 13 miesięcy, przez 10 50% abonamentu, przez 10 Canal+ za darmo, HBO i kanały HD przez 4 miesiące za darmo. IMHO Cyfra ma najlepszą ofertę za całkiem przyzwoite pieniądze.
Jeśli chcesz mieć niezależnie rozdzielone na dwa lub więcej telewizorów to tylko Cyfra i Splitter. Nie śledzę cennika ale chyba nadal mają jakieś promocje 50%. W ofercie mają jakiś tuner PVR HD. Niestety w Cyfrze nie ma Polsatu.
Cyfrowy Polsat brałbym tylko wtedy gdybym był fanem F1. Reszta oferty jest przeciętna. W n nie podoba mi się podział na pakiety. Praktycznie gdyby ją brała rodzina to trzeba wziąć wszystkie pakiety. Żona będzie chciał coś innego, mąż coś innego a dziecko jeszcze coś innego a wszystko w innych pakietach. W Cyfrze+ i CP przynajmniej w "średnich" pakietach jest po troszku sportu, kanałów dziecięcych i jakichś dla kobiet.

Awatar użytkownika
Mdc
Posty: 235
Rejestracja: 2007-02-27, 14:01
Gadu-Gadu: 3920178

Re: [Szukam] Porady w sprawie telewizji

Post autor: Mdc »

no ale żeby mieć polsat posiadając C+, czy TVN posiadając Cyfrowy Polsat wystarczy zostawić sobie zwykłą klasyczną antenę. Fakt, nie będzie to żadne HD i może troszkę denerwować przełączanie się miedzy dekoderem a zwykłą anteną ale kwestia przyzwyczajenia i nie ma problemu. Sam mam tak zrobione i nie mam powodów do narzekań, zwłaszcza ze prócz polsatu mamy naszą regionalną telewizję kraków.
cena instalacji/aktywacji nie powinna byc zaporowa
sama instalacja anteny satelitarnej i dekodera jest dosyć prosta a płacenie ~200 złotych za tą usługę serwisowi SAT jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto, już lepiej to przepić ;p
Życie nie jest mierzone liczbą oddechów, ale liczbą momentów, które zapierają nam dech w piersiach....

Awatar użytkownika
Kozii
Posty: 72
Rejestracja: 2007-03-05, 11:54
Gadu-Gadu: 1318000
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [Szukam] Porady w sprawie telewizji

Post autor: Kozii »

Ja mam tak 1 abonament Cyfry+ 2 tunery 2 anteny i 2 konwertery (oczywiście można było to zrobić tak: jedna większa antena i 1 konwerter TWIN ale drugi tuner był dołączany później a nie chciało mi się w zimie wychodzić na dach bo wyysooooko:)...) wszystko połączone najtańszym spliterem za 100zł na PICu i śmiga sobie to już jakiś czas konkretnie 4lata:).. Co do oferty to mają dobrą, jedno powiem cokolwiek nie weźmiesz zawsze będziesz czuł niedosyt :D i tyle:)... :twisted:

Alyjen
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-14, 08:31
Gadu-Gadu: 0

Re: [Szukam] Porady w sprawie telewizji

Post autor: Alyjen »

Na Polsacie sport HD F1 nie jest w HD ;) no chyba że od tego sezonu się coś zmieni, w każdym razie po Euro ten kanał stracił 99% swojej wartości
Abit AB9-Pro|E4300@2.4GHz|2x1GB Geil Ultra 800MHz CL4|7900GS||Audigy 2|Maxtor 300GB SATAII|Antec SLK3000B|BeQuiet 450|
Gigabyte P35-DS3R|E8500|4x1GB PDP Patriot LLK 800MHz CL4|8800GT|Creative X-Fi|Samsung F1 640GB|Seagate Baracuda 7200.12 1TB|Silverstone LC17B-C|Tagan-U15 480W|

ODPOWIEDZ