ARCHE (podobno) padło

Rozmowy o wszystkim i o niczym ;)

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

ARCHE (podobno) padło

Post autor: Simplex »

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,6 ... dzmi_.html

To było dość aktywny sklep internetowy sprzedajacy przez allegro. Chyba nawet raz kupilem tam karte graficzna.

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3505076

Patrzac na strone allegro mogloby sie wydawac, ze wszystko gra ;)

Ale pozory mylą.... http://www.arche.net.pl/
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ARCHE (podobno) padło

Post autor: Harry Lloyd »

Ja tam nigdy nic nie kupiłem. Ceny mieli niezłe, ale to co chciałem zawsze w podobnych cenach można było kupić lokalnie.

Ogólnie dziwne, sklepy internetowe wydają się być na dużo mocniejszej pozycji niż sklepy "zwykłe", głównie za sprawą cen i asortymentu.

Mam tylko nadzieję że KDO i PCP nie padną, a na to się chyba nie zanosi. Dawno nie korzystałem z innych sklepów komputerowych (pomijając Komputrona).
podpis

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: ARCHE (podobno) padło

Post autor: L for Lucy »

No i dobrze, sklepow internetowych narobilo sie u nas ostatnio strasznie duzo. Czesc musi upasc, zostana najlepsze. Mam nadzieje ze zadnemu politykowi z POPiS nie przyjdzie do glowy ratowanie upadajacych sklepow internetowych dotacjami z budzetu ;)


Szkoda tylko klientow, bo w takiej sytuacji roszczenia od osob fizycznych sa realizowane w ostatniej kolejnosci i czesc ludzi moze stracic swoje pieniadze.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: ARCHE (podobno) padło

Post autor: Simplex »

L for Lucy pisze:No i dobrze, sklepow internetowych narobilo sie u nas ostatnio strasznie duzo. Czesc musi upasc, zostana najlepsze.
Przecież to czysty darwinizm ekonomiczny - JKM zhakował ci konto? :D
Mam nadzieje ze zadnemu politykowi z POPiS nie przyjdzie do glowy ratowanie upadajacych sklepow internetowych dotacjami z budzetu ;)
Spokojna głowa, dotacje z budżetu i "pomoc potrzebujacym" to modelowe postulaty lewicy ;) Np teraz łaskawcy z SLD chcieliby ręcami PO oddać studentom te zniżki na pkp, co im to samo SLD zajumało kila lat nazad.
Genialny plan - zabrać ludziom jakieś przywileje, albo podwyższyć podatki, poczekać aż do władzy dojdzie inna parta a nastepnie jako opozycja w świętym oburzeniu domagać się zeby partia rządząca przywróciła te zabrane przywileje. Muszę to sobie zapisać ;)
Tylko czekam aż się zaczną domagać likwidacji podatku Belki ;)
Szkoda tylko klientow, bo w takiej sytuacji roszczenia od osob fizycznych sa realizowane w ostatniej kolejnosci i czesc ludzi moze stracic swoje pieniadze.
No to jest niestety przerąbane, a te sklepy zwykle bankrutują "ścichapęk" - jednego dnia sklep jest, przyjmuje zamowienia, wszystko gra i buczy, drugiego dnia sklepu nie ma i nikt nie odbiera telefonów ani nieodpowiada na maile. Taki "chapter 11" po polsku ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: ARCHE (podobno) padło

Post autor: currahee »

Simplex pisze:Tylko czekam aż się zaczną domagać likwidacji podatku Belki ;)
OT też bym sobie tego życzył bo dość mam okradania mnie przez Państwo z moich oszczędności.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: ARCHE (podobno) padło

Post autor: Simplex »

Ja też bym sobie życzył, ale w kryzysie raczej na to nie ma szans. Pozatym to zbyt tani w obsludze podatek (i 100% ściągalności) zeby sie go oplacalo likwidowac ;)

I jeszcze jedna sprawa - przedsiębiorca ciezko pracujacy i ryzykujacy bankructwo musi placic podatek od zarobionych przez siebie pieniedzy. Wiec dlaczego ktos kto ma oszczednosci i zarabia na nich nic nie ryzykujac i nic nie wytwarzajac ma nie placic podatku?
(zaznaczam raz jeszcze - nie jestem zwolennikiem podatku Belki, tylko podalem kontragument zwolennikow jego utrzymania ;) ).
Na szczescie coraz wiecej banków oferuje produkty pozwalajace wykpić się od belki (i nie mowie o ubezpieczeniach na życie, tylko o normalnych kontach oszczednosciowych/lokatach) - ja np belki praktycznie w ogole nie place, i to nie dlatego, ze nie mam oszczednosci ;) W tym momencie moglbym nie placic belki od 90 tys zl ulokowanych na 6%, dostepnych w kazdym momencie - gdybym tyle mial ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

ODPOWIEDZ