Jaki ROR?

Rozmowy o wszystkim i o niczym ;)

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki ROR?

Post autor: Simplex »

I wymyslil sobie rowniez wszystkie inne historie? Nagłą chamską podwyżkę opłat za darmowe konta też sobie wymyślił? Pozatym tu nie chodzilo o darmowe konto techniczne, tylko o darmowe konto internetowe.
Zresztą, biorac pod uwage, ze przeniesc kredyt hipoteczny do innego banku wcale tak latwo i tanio nie jest, jestem skłonny uwierzyć że to czysty masochizm ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaki ROR?

Post autor: Harry Lloyd »

Dajcie sobie już spokój bo żygać sie chce. Co was obchodzi kto z czego bedzie korzystał? Lucy niech korzysta z czego chce, Sim korzystaj z czego chcesz, a miliony ludzi niech korzystają z czego chcą. Nie w waszym interesie jest kto kogo okrada czy nie.
podpis

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki ROR?

Post autor: Simplex »

My tak sobie tylko niezobowiązująco flejmujemy.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki ROR?

Post autor: Simplex »

http://nowedemo.mbank.pl/ - tu mozna zobaczyc jak bedzie dziala i wygladal nowy interfejs mBanku.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaki ROR?

Post autor: Harry Lloyd »

U mnie jest stary pod tym linkiem, tylko czcionka inna.

EDIT.

A, widze w opcjach trzeba zmienić.

Jak dla mnie nowy jest duuuuużo mniej przyjemny dla oka, jakoś tak mało czytelny, wszystko w jednym kolorze (ktoś chyba lubi współczesne gry).
podpis

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki ROR?

Post autor: Simplex »

ten 'stary' też jest poniekąd nowy (tzn to lekko odnowiony stary, jak sie zalogoujesz na zwykle konto, to zobaczysz różnicę).
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki ROR?

Post autor: Simplex »

Informuje o przewałku w mBanku, póki działa ;) Od niedawna można robić przelewy mTransfer z karty kredytowej (wczesniej mozna bylo tylko z eKonta). Taki przelew jest traktowany jako platnosc kartą (brak prowizji i odsetek [grace period]).
Samo to nie mialoby wielkiego znaczenia gdyby nie to, ze jest firma ktora robi przelewy na dowolne konto bankowe, przy wykorzystaniu mtransferu (za każdy przelany 1000zl biora 1zł prowizji). Wystarczy wytransferowac kase z kredytówki na konto oszczednosciowe (np polbank 5% netto w skali roku) i pozwolic tej darmowej kasie procentowac, a przed koncem grace periodu splacic karte po czym zaczac zabawe od poczatku. Przyjmujac ze kasa leci do polbanku, od każdego 1000zl z karty kredytowej mozna zarobic 3zl w skali miesiaca na czysto (uwzgledniam oplate 1zł za przelew) - nieduzo, ale nalezy pamietac ze jest to calkowicie darmowy zysk, nie inwestujemy swojej kasy, tylko banku (dla ulatwienia pomijam oplate za karte kredytowa ktora i tak trzeba poniesc). W dodatku ten myk pozwala pozbyc sie oplaty za karte, bo zostaje ona darowana jesli roczne wydatki karta przekrocza jakis tam poziom - jesli co miesiac bedziemy przelewac caly limit karty na zewnatrz, to ten poziom wydatkow zostanie szybko osiagniety. Ja wlasnie dziś zwiekszylem moj limit na karcie do 10 tys zl :D

Nie sadze, zeby to sie dlugo utrzymalo - tylko czekam az mBank sie kapnie i zatka te dziure, ale póki jest, trza korzystać. Zwykle banki dymają nas, teraz mozna sie odwdzięczyć ;)

A, firma ktora robi te przelewy: https://bluecash.pl/

Źródło wynalazku: http://droga-do-wolnosci.blogspot.com/2 ... towke.html
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki ROR?

Post autor: Simplex »

L for Lucy pisze:Mysle, ze autor twojego bloga sobie to wymyslil. W koncu za wymyslanie mu placa. Konto mozna zmienic na darmowe w kazdej placowce millenium - trwa to 5 minut i nikt do tego nie zniecheca. Oczywiscie ja klamie i kredyt w Millenium mam przez czysty masochizm ;-)
Kolejny dowód, że zniechęca. A wlasciwiwie kolejny dowód kłamliwej kampanii Gazety Wyborczej ;)
http://samcik.blox.pl/2010/11/Bank-Millennium-pozwala-juz-hipotecznym-klientom.html pisze:poszedłem kolejny raz do banku z prośbą o zmianę rachunku. Oczywiście konsultant nic nie zrobił, twierdząc, że nie ma takiej możliwości. Zostawiłem więc pismo z reklamacją.
Po kilku tygodniach dostałem odpowiedź ale negatywną. Jednak zanim zacząłem rozmyślać jak działać dalej, bank się (chyba) opamiętał i zostałem poproszony do oddziału o podpisanie aneksu do umowy. I udało się zmienić moje konto na bezpłatne konto internetowe.
A przy okazji, w Inteligo (nie mylić z PKO Inteligo) od jakiegoś czasu są bezpłatne przelewy, niedawno zlikwidowali też tę słynną opłatę 5zł za konto jeśli miesięczne saldo nie przekracza 100zł, ale dla równowagi dowalili opłatę 4zł za kartę (było 99gr) jeśli miesieczna suma transakcji kartowych nie przekroczy 100zł. Wiec jak ktos uzywa ichniej karty, to ma bezplatne przelewy, bezplatną kartę i bezpłatne prowadzenie. Ja karty nie uzywam wiec ja zlikwidowalem w 10 sekund na infolinii.

O ile kiedyś inteligo było kompletnie nieatrakcyjne (99gr za przelew, opłata za kartę) to w tym momencie to calkiem sensowne konto. Plusem jest duża ilość bankomatów bezprowizyjnych, i możliwość wpłaty/wypłaty pieniedzy w oddziałach i agencjach pko bo.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Jaki ROR?

Post autor: L for Lucy »

Chyba chciałeś napisać znikoma ilość bankomatów, bo tam tylko w firmowych PKO BP można wypłacać.

A co do Millenium, to jakoś problemy z nimi maja tylko redaktorzy Wybiórczej, bo znam kilka osób mających w tym banku kredyt i jakoś nie maja takich kłopotów.

Ciekawe czy to też przez Majchrowskiego, bo to on jest według Gazety winny wszystkiemu. No ale jak wygra Kracik to świat redaktorów GW stanie się piękniejszy, więc może i na Millenium spojrzą łaskawiej. ;)
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki ROR?

Post autor: Simplex »

L for Lucy pisze:Chyba chciałeś napisać znikoma ilość bankomatów, bo tam tylko w firmowych PKO BP można wypłacać.
Jesteś jak zwykle niedoinformowany - PKO BP + BZ WBK + eService, razem ponad 3500 bankomatów, do tego każdy oddział i agencja PKO BP w godzinach ich otwarcia. Moglbys raz na jakis czas dla odmiany sprawdzic fakty, zanim palniesz.

http://www.inteligo.pl/aktualnosci/pona ... -inteligo/

Pwn'd.

A to że kilka osob nie ma problemów z kredytami w millenium, nie przeszkadza temu że ileś tam innych osób może je mieć, w końcu takich kredytów bank udzielił kilkudziesieciu tysiącom osób.

A skoro Majchrowski jest taki kul, to czemu nie wygrał w I turze? Przez Wyborczą i Układ?
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Jaki ROR?

Post autor: L for Lucy »

Simplex pisze: Jesteś jak zwykle niedoinformowany - PKO BP + BZ WBK + eService
No zwlaszcza to eService to potezna sieci. :D Placowki PKO BP to tez po prostu mam pod domem i bede tam sobie chodzil w godzinach ich pracy. Nie ma Euronetu ani Cash4You a to tak jakby niczego nie bylo.

Simplex pisze: A to że kilka osob nie ma problemów z kredytami w millenium, nie przeszkadza temu że ileś tam innych osób może je mieć, w końcu takich kredytów bank udzielił kilkudziesieciu tysiącom osób.
Iles tam innych osob ma problemy w kazdym banku, ale jakos GW prowadzi swoja krucjate tylko przeciwko Millenium. Przypadek? ;) A raczej kto za ten "przypadek" zaplacil.
Simplex pisze: A skoro Majchrowski jest taki kul, to czemu nie wygrał w I turze? Przez Wyborczą i Układ?
A skoro Krecik jest taki kul to czemu przegral? Chociaz redaktorzy GW wychodzili ze skory zeby go zareklamowac. :mrgreen:
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki ROR?

Post autor: Simplex »

L for Lucy pisze:
Simplex pisze: Jesteś jak zwykle niedoinformowany - PKO BP + BZ WBK + eService
No zwlaszcza to eService to potezna sieci. :D Placowki PKO BP to tez po prostu mam pod domem i bede tam sobie chodzil w godzinach ich pracy. Nie ma Euronetu ani Cash4You a to tak jakby niczego nie bylo.
Zdajesz sobie sprawe jak głupie jest to ostatnie zdanie? mBank ma ok 4000 bezplatnych bankomatow, a PKO BP ma 3500. Wow, jaka kolosalna różnica !!!
Brak bankomatów Euronetu rekompensują bankomaty PKO BP których jest bardzo dużo. Sam mam konto w mBanku a karte Inteligo zlikwidowałem, ale nie jestem ślepy i rozumiem, że 3500 Bankomatów to dużo, ok 1,5 roku temu mBank mial 3700 bankomatów czyli niewiele wiecej niż PKO BP teraz.
Simplex pisze:A to że kilka osob nie ma problemów z kredytami w millenium, nie przeszkadza temu że ileś tam innych osób może je mieć, w końcu takich kredytów bank udzielił kilkudziesieciu tysiącom osób.
Iles tam innych osob ma problemy w kazdym banku, ale jakos GW prowadzi swoja krucjate tylko przeciwko Millenium. Przypadek? ;) A raczej kto za ten "przypadek" zaplacil.
Żaden przypadek - tylko krucjata, spisek i układ. Wiadome siły leją wodę na młyn antymilleniumowskich reakcjonistów i chodzą na ich pasku.
Pozatym o problemach w wielu innych bankach tez czesto pisali, ja akurat linkowalem o tych do millenium, bo ty ich chwaliłeś, a ponadto jedna osoba która znam osobiscie ma tam kredyt i wiem z pierwszej reki ze robili jej problemy jak chciala zmienic konto na techniczne.
Simplex pisze:A skoro Majchrowski jest taki kul, to czemu nie wygrał w I turze? Przez Wyborczą i Układ?
A skoro Krecik jest taki kul to czemu przegral?
Jeszcze nie przegrał, bedzie druga tura. Jak pewnie wiesz z praktyki rządzący prezydent ma o wiele lepsza pozycja do wygrania wyborów niż reszta konkurencji (np "przypadkowo" przed wyborami wydajac propagitkę na koszt podatnika, albo "przypadkowo" przed wyborami zakanczajac jakies kluczowe inwestycje - czasem ciemny lud to kupuje).
Biorąc to wszystko pod uwage, zaledwie 7% różnicy miedzy kandydatami to bardzo malo. A biorąc pod uwage w ilu miastach urzędujący prezydenci wygrali w I turze, to wynik majchrowskiego jest kiepściutki. Nawet bufetowa poradziłą sobie lepiej :P (no ale za nią stała Wyborcza oraz Układ, wiec wiadomo). No a SLD w Warszwie po prostu poniosło klęskę.
Chociaz redaktorzy GW wychodzili ze skory zeby go zareklamowac. :mrgreen:
Praktycznie nie czytam lokalnego dodatków GW, wiec nie widzialem "wychodzenia ze skóry żeby zareklamować" Kracika, ale skoro twierdzisz, ze tak było, to to na pewno święta prawda ;)
Widzialem natomiast jeden antymajchrowski tekst który był chyba nawet promowany na głównej:

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35824, ... _,,ga.html

Oczywiście to stek kłamstw, manipulacji i wrażej propagandy Układu, woda na młyn, etc.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Jaki ROR?

Post autor: L for Lucy »

Ty widzisz te bankomaty PKO BP chyba tylko oczami swej duszy, bo tak normalnie, poza placowkami banku, to trudno jakikolwiek znalezc. ;)
Ostatnio zmieniony 2010-11-23, 13:20 przez L for Lucy, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki ROR?

Post autor: Simplex »

Ty widzisz te bankomaty PKO BP chyba tylko oczami swej duszy, bo tak normalnie, poza placowkami banku, to trudno jakikolwiek znalezc. ;)
Nawet jesli sa w placówkach to sa otwarte 24th na dobre.

Chcialem zrobic porownanie bankomaty PKO BP vs Euronet na zumi, ale zumi oszalało i pokazuje ze w krakowie jest jeden bankomat euronetu, na Hucie.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki ROR?

Post autor: Simplex »

Zumi.pl nadal nie wykrywa ani jednego bankomatu euronetu w krakowie, pokazuje tylko bankomaty ze skawiny i wieliczki, brawa ;)

A przy okazji, pozmieniało się trochę w eurobanku. Oplata za karte wzrosla z 1zł do 1,95 miesiecznie, ale za to teraz jest zwracana jak sie zrobi 3 transakcje, wiec nie jest to przegięty wymóg. Czyli mozna powiedziec, ze karta z platnej 1zł miesiecznie stała się bezpłatna. Dodatkowo dwa bonusy - 0,5% cashbacku z zakupów (malo, ale lepsze 0,5% niż 0% ;) ) oraz bezplatne wszystkie bankomaty w kraju - to już jest naprawde fajny ficzer, w mBąku kosztuje 5zł. Jedna z najwiekszych bolączek Eurobanku byla mala ilosc bezplatnych bankomatow, wiec to zmiana na duzo lepsze.

Z innych zmian to kiedys prowadzenie konta kosztowalo 4zl jak sie nie wplacilo 800zl co miesiac, teraz kosztuje 7zl jak sie nie wplaci 1000zl, więc trzeba tego pilnować.

Ror jest oprocentowany na 3,5% czyli jak na dzisiejsze czasy dosc przyzwoicie. Na rachunku oszczednosciowym jest 4,05% netto w skali roku, a wiec też przyzwoicie (to chyba wiecej niż w mBąku na lokacie ;) ).

Koniec, bo za wiecej słów już mi eurobank i tak nie zapłaci ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

ODPOWIEDZ