jaki odkurzacz?

Rozmowy o wszystkim i o niczym ;)

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

jaki odkurzacz?

Post autor: Harry Lloyd »

Jestem na kupnie odkurzacza bo mój średniowieczny lubi już odkurzać tylko jeden pokój a potem idzie spać.

Jak ktoś kupował w miarę nie dawno/zna się/jest guru i miałby jakieś rady to proszę pisać, bo ja o tym sprzęcie nie wiem absolutnie nic.

Cena ok. 400 zł, ew. ciut więcej. Tylko krakowskie sklepy (mile widziana Juka bo mam ją na osiedlu).
podpis

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: jaki odkurzacz?

Post autor: Qube-pl »

Niedawno sam byłem na etapie zakupu tego sprzetu i po przeprowadzeniu rekonesansu wybór padł na naszego ZELAMERA model Syrius 1600.0 ST

4 lata gwarancji, żona jest zachwycona czyli musi być dobry :)

http://www.juka.pl/cena,3150,zelmer_odk ... .0_st.html

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: jaki odkurzacz?

Post autor: Harry Lloyd »

Spoko, a ile czasu już go macie?

W jakiej cenie są worki (i ile ich/na ile starczają)?
podpis

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: jaki odkurzacz?

Post autor: Qube-pl »

Mamy go z 6 miesiecy, worki ostatnio w Saturnie kupowalismy chyba po 16 zł/ 4 szt ale bez filtrów hepa.
Worki z filtrami są w cenie od ok 27 do ok 33 zł. Są bardzo popularne, duży wybór producentów/zamienników.

na ile starczają....hmmm to zależy od tego jak często odkurzasz i jak masz w mieszkaniu ;), pojemność worków wydaje sie taka sama.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: jaki odkurzacz?

Post autor: L for Lucy »

Z Zelmerami trzeba bardzo uwazac. Czesc produkcji jest robiona w Radomiu i jest ok a czesc (takze odkurzaczy) jest kupowana i najtanszych poddostawcow w Chinach i te maja kiepska jakosc.

Ja sobie w tym roku kupilem cos takiego: http://www.ceneo.pl/;015369063-10.htm
I jak na razie jestem bardzo zadowolony: odkurzacz niewielki, mocny, bezworkowy i z filtrami wielokrotnego uzytku, wiec w przeciwienstwie do klasycznych jego eksploatacja nie kosztuje cie ani zlotowki (no oprocz rachunkow za prad oczywiscie). Nie wiem czy wyczaisz go gdzies w Krakowie za 400 zlotych, ale w tej cenie mozesz kupic jego prostsza odmiane: http://www.euro.com.pl/odkurzacze/samsung-sc6531.bhtml. Roznica polega tylko na tym, ze ten drozszy ma sterowanie w raczce (bardzo fajny bajer) a ten tanszy klasycznie na korpusie.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: jaki odkurzacz?

Post autor: Stasheck »

Moja opinia zapewne się nie przyda, bo i potrzeby były specyficzne - kobieta ma alergię na kurz, kocie futro i roztocza (tak, mamy dwa koty)
http://www.zelmer.pl/odkurzacze/odkurza ... z-aquario/ model 819.0 SP - większość mieszkania odkurzam z filtrem wodnym - kobieta nawet po tym nie kicha (przy starym odkurzaczu miała "od strzała" katar), odkurzacz w ramach bonusu przyjemnie nawilża powietrze + zwykle dajemy olejki zapachowe, coby ładnie pachiało. Mógłbym się ciutkę czepić do siły ssania, ale w zasadzie wystarcza do odkurzenia wszystkiego co trzeba, kocie futro też dobrze zbiera z mieszkania. Po odkurzaniu wystarczy przepłukać zbiornik i zostawić do wyschnięcia.

Okolice kuwety odkurzam "z workiem", bo koci żwirek się masakrycznie klei jak trafi do wody. Odkurzacz mam rok i dopiero będę pierwszy raz worek zmieniał. Generalnie polecam, jak ktoś lubi mieć "ideolo" - odkurzone, nawilżone i pachnące mieszkanie bez unoszącego się kurzu - ale cały sprzęt jest dość duży.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
Makonde
Posty: 590
Rejestracja: 2007-02-27, 17:25

Re: jaki odkurzacz?

Post autor: Makonde »

Mam zelmera z tej samej linii, tylko niższy model (bez sterowania elektronicznego) i też sobie chwalę. Części zamienne (filtry, worki, wąż jak się ułamie klips do wpinania w odkurzacz) można bez problemu dostać na allegro.

ODPOWIEDZ