DVB-T w Krakowie

Rozmowy o wszystkim i o niczym ;)

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

DVB-T w Krakowie

Post autor: Simplex »

Odbiera ktoś pierwszy multiplex w Krakowie (bodajże z Chorągwicy)? Jesli tak, to jak jest z jakoscia obrazu, dostepnymi kanalami, etc?
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
docento
Posty: 149
Rejestracja: 2007-03-05, 14:54

Re: DVB-T w Krakowie

Post autor: docento »

Obecnie emisja DVB-T w Krakowie stoi pod znakiem zapytania. Skończył sie okres testowy, przedłuzono go jeszzce o jeden miesiac czyli do konca października. Po tym czasie sygnal zostanie wyłączony i trzeba bedzie czekac na oficjalny termin wznowienia emisji, ten zgodny z harmonogramem KRRiT. Chyba że w jakiś sposób strony sie dogadają i emisja eksperymentalna powróci na chorągwice.

Aktualne informacje zawszena forum emitela http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=760

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: DVB-T w Krakowie

Post autor: Simplex »

Jak patrzylem na to forum to jeszcze nie bylo tych postow o wylaczeniu po miesiacu.
Abstrahujac od faktu, ze za miesiac moga wylaczyc - odbiera to ktoś? :) Czy dekodery n-ki (albo innej cyfry+) nie maja czasem wbudowanego tunera DVB-T?
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Re: DVB-T w Krakowie

Post autor: koti »

patch který nic nepřidává, ani prinaimij nevyle pšuje

Dżii
Posty: 210
Rejestracja: 2007-03-30, 15:10
Gadu-Gadu: 0

Re: DVB-T w Krakowie

Post autor: Dżii »

Philipsy HD z Cyfry+ umożliwiają odbiór DVB-T. Jest szansa że w zależności od lokalizacji w Krakowie będzie można odebrać sygnał ze Skrzycznego lub nawet jakieś czeskie kanały.

Awatar użytkownika
kacz
Posty: 139
Rejestracja: 2007-06-16, 22:20
Gadu-Gadu: 454772
Lokalizacja: 49°44'N 21°28'E

Re: DVB-T w Krakowie

Post autor: kacz »

Wczoraj trafiłem na fajny poradnik jak zrobić antenę DVB-T. No dobra, może nie jest taki fajny, bo po niemiecku... ;) Pomocny może być też wątek na forum emitela.
Tak czy siak, postanowiłem zrobić taką antenę na próbę, byłem dość sceptycznie nastawiony bo mam okna nie na tą stronę co trzeba, ale okazało się, że to działa.
MUX2 spokojnie można oglądać, z MUX3 widać kanały, ale sygnał jest zbyt słaby, żeby dało się coś obejrzeć. W sumie nie ma się co dziwić skoro nadajnik MUX2 ma 63kW a MUX3 tylko 2kW... Nie zmienia to faktu, że i tak jestem pod wrażeniem ;)

Moje "cudo" wygląda tak:
Obrazek

Kiedyś testowałem anteny pokojowe, które oczywiście nic nie łapały, ale nie sądziłem, że taki kawałek drutu może bić je na głowę ;)
Desktop: MSI B75A-G43 | Core i5-3470 + Xigmatek Gaia | 2x4GB | DVD-RW Pioneer DVR-215D | Samsung HD103SJ | OCZ ModXStream Pro 500W | Antec 300| Creative GigaWorks T20 II | Logitech UltraX Media | A4Tech G10-770FL | LG W227WT
HTPC: MSI G41M-E43 | C2D E7400 + Scythe Big Shuriken | 4+2GB | Gigabyte Radeon HD7770 | Samsung HD321KJ | OCZ ModXStream Pro 500W | Silverstone Grandia SST-GD04B | Logitech Harmony 300

Awatar użytkownika
ChuckYou
Posty: 268
Rejestracja: 2007-03-15, 11:07
Gadu-Gadu: 0

Re: DVB-T w Krakowie

Post autor: ChuckYou »

Telewizję cyfrową już mamy szkoda tylko że jest na niej totalny syf. Wszystkie kanały zostały rozdzielone pomiędzy starych graczy TVP POLSAT TVN które nadają w Polsce od początku lat 90 wiec mamy festiwal powtórek, TV4 nadaje powtórki po Polsacie, TV6 nadaje powtórki po TV4 :D Starzy gracze zadbali aby nie dopuścić żadnego nowego gracza na rynek z zagranicy lub z Polski wiec cała ta cyfryzacja to jak dotąd niewypał. Szkoda kupować nawet tuner za 80zł na ten syf :)
Amiga 500 1MB | Modulator

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: DVB-T w Krakowie

Post autor: L for Lucy »

Wlasnie. Domagamy sie miejsca na mulitpleksie dla TV Trwam!
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
ChuckYou
Posty: 268
Rejestracja: 2007-03-15, 11:07
Gadu-Gadu: 0

Re: DVB-T w Krakowie

Post autor: ChuckYou »

L for Lucy pisze:Wlasnie. Domagamy sie miejsca na mulitpleksie dla TV Trwam!

Dobrze wiedzieć jak "Wy" będziecie ogranizowali marsz poparcia daj znać na forum ;)
Amiga 500 1MB | Modulator

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: DVB-T w Krakowie

Post autor: Umara »

Chuck, chyba nie wylapales ironii ;)
A poza tym jakich innych kanalow na multipleksie wymagales? Jak tak sobie mysle i analizuje, to praktycznie kazda stacja nadaje to samo. No, moze niektore od czasu do czasu jakas nowoscia pokusza.

Poza tym, jak dla mnie ta cala cyfryzacja moglaby nie istniec. i tak wszystko zmierza w kierunku przeniesienia TV do internetu. Tylko jak na razie w niektorych rejonach odbior tv przez internet jest niemozliwy ze wzgledu na zbyt slabe lacza. ale i to sie zmienia.

Awatar użytkownika
ChuckYou
Posty: 268
Rejestracja: 2007-03-15, 11:07
Gadu-Gadu: 0

Re: DVB-T w Krakowie

Post autor: ChuckYou »

Oby wreszcie tak się stało i stacje przeniosą się do internetu bez żadnych koncesji i zezwoleń, ale jak dla mnie infrastruktura internetowa jest jeszcze za słaba nawet operatorzy internetowi w Niemczech denerwują się na YouTube i żądają współfinansowania inwestycji w infrastrukturę sieciową przez Google. Akceptowany poziom transmisji w HD z kodekiem H.264 to aż 3500 kbit/s. Sam mam UPC i HD z YouTube nigdy mi nie szło płynnie inna sprawa że to raczej wina UPC.

Co do ironii może źle wyłapałem ale jak nie podobają mi się stacje na platformie cyfrowej nie znaczy że oglądam TV Trwam ;) po prostu myślę że każdy powinien mieć dostęp jak chce nadawać. Mnie raczej nie bawią fakty TVN gdzie wiadomością dnia było zgolenie wąsów przez Prezydenta.

TTV jest powtórką TVN24
ATM to Polsat można tu zobaczyć powtórki Krzysztofa Ibisza z jego złotego okresu teleturniejowego (wtedy był jeszcze stary :) ) można tak wymieniać, brak nowej jakości.
Nadawców zagranicznych zablokowano wymogiem że wcześniej stacja musiała przynajmniej miesiąc nadawać na satelicie.
Amiga 500 1MB | Modulator

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: DVB-T w Krakowie

Post autor: L for Lucy »

Netia juz od jakiegos czasu sprzedaje telewizje przez Internet. Za 14 zlotych masz 20 kanalow, a za dodatkowa oplata HBO i Canal Plus.
Jakos to nawet dziala, ale sporo jest problemow technicznych. Anyway, niczego to nie zmienia, jest to dalej ta sama telewizja z Krzysztofem Ibiszem i z ojcem Tadeuszem, tyle ze zamiast do anteny podpialem telewizor do routera.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

ODPOWIEDZ