Ubezpieczenie samochodu

Rozmowy o wszystkim i o niczym ;)

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: koti »

Simplex pisze:Jest jakas korelacja miedzy wspolwlasnoscia a wysokoscia skladki?
Tylko jak współwłaściciel ma zniżki, albo zwyżki :) (za wiek np.)

Jak to jest oferta końcowa to bym brał na waszym miejscu
Trzeba tylko sprawdzić jak wygląda kłopotliwość egzekwowania ubezpieczenia.
Brutalnie mówiąc OC Wam zwisa, natomiast AC i assistance może być bardzo przydatne
patch který nic nepřidává, ani prinaimij nevyle pšuje

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: L for Lucy »

To zależy co wchodzi w cenę tego ubezpiecznia. Czy jest udział własny? Czy jest ubezpieczenie od kradzieży? Czy jest amortyzacja cześci? Jaki jest system napraw (serwisowy? kosztorysowy?) Czy w cenie jest holowanie? Bez tego nie powiesz czy to jest dobra oferta.

A co do OC to nie tak do końca że ci zwisa - postaw się na chwile w sytuacji tego biedaka, w którego swoją Skodą wjedziesz, a on będzie musiał od tego PTU wydobyć odszkodowanie. Ja tak miałem z miłą Panią ubezpieczoną w HDI. Nie dośc że zamiast patrzeć na drogę to gadała z koleżanką i bez mojej winy rozbiła mi pół samochodu (jej się oczywiście nic nie stało) to ja potem musiałem łazić jak żebrak po prośbie do tego pie.....nego HDI, żeby mi łaskawie wypłacili odszkodowanie. Potem takiemu cwaniakowi ubezpieczającemu sie byle gdzie to masz ochotę w zęby dać. :)

Żeby nie było - ja tylko teoretyzuje, z PTU nie miałem doczynienia i nie wiem czy solidnie wypłacają odszkodowania.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: currahee »

L for Lucy pisze: A co do OC to nie tak do końca że ci zwisa - postaw się na chwile w sytuacji tego biedaka, w którego swoją Skodą wjedziesz, a on będzie musiał od tego PTU wydobyć odszkodowanie. Ja tak miałem z miłą Panią ubezpieczoną w HDI. Nie dośc że zamiast patrzeć na drogę to gadała z koleżanką i bez mojej winy rozbiła mi pół samochodu (jej się oczywiście nic nie stało) to ja potem musiałem łazić jak żebrak po prośbie do tego pie.....nego HDI, żeby mi łaskawie wypłacili odszkodowanie. Potem takiemu cwaniakowi ubezpieczającemu sie byle gdzie to masz ochotę w zęby dać. :)
Otóż powinno mu zwisać (tak jak mi np. zwisa). Polskie prawo wymaga ubezpieczania OC, to jak później postępują ubezpieczalnie nie jest winą ubezpieczonego (który swój obowiązek [wykopując polisę] spełnił). Mnie też auto rozbiła pani ubezpieczona dla odmiany w PZU, orzeknięto szkodę całkowita i też musiałem łazić, składać zeznania, wysyłać setki listów aby wywalczyć swoje pieniądze. Nota bene nie wszystko dostałem bo za samochód zastępczy kasy nie zwrócili. Ubezpieczalnie (wszystkie) zawsze ociągają się z wypłatami odszkodowań i zawsze chcą to zrobić w najniższym możliwym wymiarze (a oczywiście ze składek wydoić jak najwięcej).
Tako rzecze currahee.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: L for Lucy »

Rozumiem, ze jak kupujesz jakakolwiek inna usluge to tez zwisa ci ze jej jakosc jest fatalna?
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: currahee »

A co to ma do rzeczy? Kupując OC i płacąc składkę spełniam swój obowiązek, na resztę nie ma wpływu wiec mi zwisa. Zresztą jakość takiej usługi jest podobna u wszystkich ubezpieczycieli (vide mój przykład z PZU), także nie uważam za zasadne przepłacać z jakiś quasi szlachetnych pobudek. Sam do niedawna miałem jeden samochód ubezpieczony w HDI bo mieli najniższa składkę, teraz znalazłem taniej w Alianz więc zmieniłem. Akurat na OC nie mam zamiaru marnować pieniędzy.
Tako rzecze currahee.

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Qube-pl »

Osobiście od kilku lat ubezpieczam swoje autka właśnie w PTU i nie mogę złego słowa powiedzieć.

Korzystam z tzw pakietu małopolska, OC,AC,NW+Assistance, samochód zastępczy,+ Ubezpieczenie szyb+mała szkoda(AC)

Zniesiony udział własny, brak amortyzacji.

Płace ok 1700 zł z wyzka AC gdyż ostatnio , akurat przed nową umową zgłaszałem szkode.

A głupek, nie miałem wykupionej "małej szkody" tak to by nie byłoby żadnej zwyżki.

Pieniądze po zgoszeniu szkody zostały mi wypłacone na konto po ok 10 dniach w pełnej kwocie, bez żadnych ceregieli.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Simplex »

L for Lucy pisze:To zależy co wchodzi w cenę tego ubezpiecznia. Czy jest udział własny? Czy jest ubezpieczenie od kradzieży? Czy jest amortyzacja cześci? Jaki jest system napraw (serwisowy? kosztorysowy?) Czy w cenie jest holowanie? Bez tego nie powiesz czy to jest dobra oferta.
Nie ma udzialu wlasnego i amortyzacji czesci, o reszte dopytam.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: currahee »

Kończy mi się OC+AC dlatego odświeżę temat. Zacząłem przeglądać oferty bo niestety Hestia podniosła ceny (jak chyba wszyscy ;(). Najtaniej co znalazłem to Link4 i Benefia (przez mbank), pytanie tylko czy ktoś was miał z nimi jakieś doświadczenia? Głównie chodzi mi o AC aby w razie czego nie było problemu z wypłatą. Zawsze pochodziłem sceptycznie do takiej formy ubezpieczenia ale różnica sięga nawet 400zł na rok więc dało mi to do myślenia.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Piotrek »

Może jakieś negocjacje? Mi ostatnio w Avivie zeszli ponad 100zł na OC jak powiedziałem, że znalazłem taniej w firmie x.

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Qube-pl »

Polecam Benefie, w żadnym wypadku link 4 czy inne directy, choć wiele dobrego słyszałem o Liberty Direct.

Zresztą można to nawet sprawdzić na ofercie "directowe" oferty często są znacznie tansze od normalnych, przy LD te stawki są niższe ale nie aż tak, zresztą wystarczy sie wczytać w OWU i można spaść z krzesła jakie tam są zapisy a likwidacja szkód to jest droga przez mękę...

Są osobiście jestem teraz w benefi po tym jak miałem wypadek i mój Golf IV poszedł na odstrzał( oczywiście rozbitka ktoś kupił).

Niestety przy nowym autku(audi) PTU krzykneło mi prawie 4 tyś za pełen pakiet tak wiec uruchomiłem znajomości i przeszedłem do Benefii.

Benefia jest w grupie ubezpieczeniowej Vienna Insurance Group tak jak np Compensa.

AC w Benefii ma bardzo bogaty pakiet przy pełnym wariancie a nie kosztuje kokosów. Masz m.in odholowanie auta nawet spod domu, dowóz paliwa, holowanie bez limitu kilometrów.

Właściwie to najczęściej ubezpieczałem auta właśnie w PTU i Benefii.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Stasheck »

Qube pewnie ma rację, ja tylko z doświadczenia dodam że mam tylko OC+miniAC, w PZU wystarczyło, że grzecznie poprosiłem o dodatkową zachętę i dostałem ekstra 10% zniżki. Inna sprawa, że nadal nie było to najtańsze ubezpieczenie, ale przynajmniej zbliżyło się na odległość ~60 pln od najtańszego, a kompletnie wtedy nie miałem czasu na załatwianie czegokolwiek (i tak bym musiał zasuwać do PZU po miniAC).
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
combain
Posty: 288
Rejestracja: 2007-02-28, 20:08
Gadu-Gadu: 8251211
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: combain »

Muszę się Wam wyżalić.

O_O Ubezpieczalnie przeciwko studentom.

Nie dalej jak 6 tygodni temu obliczałem sobie składkę, ten sam ubezpieczyciel, przedłużenie polisy. Wyszło mi +/-950 pln.
Teraz w tej samej ubezpieczalni 1700 pln a najtańsza składka w mbanku ponad 1300.

Najtańsze ubezpieczenie na rynku oferuje mi axadirect, 1150 pln, to i tak więcej niż płaciłem 2 lata temu za gołe oc nie mając żadnych zniżek! Moja rodzicielka, która 20 lat nie siedziała za kółkiem musiałaby zapłacić 200 pln mniej...

Wszystkim tak podnieśli składki, czy skupili się na młodych ?

W zaistniałej sytuacji chyba oleję samochód i kupię sobie nową ramę do roweru...

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: currahee »

To za samo OC? Jeśli tak to masakra. Szczęśliwie ubezpieczenie mam ważne jeszcze do jesieni wiec na razie nie dowiem się czy podrożało. BTW. jaki to silnik tzn. pojemność?
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Simplex »

Dobiłeś mnie, bo mi sie wlasnie gdzies teraz konczy ubezpieczenie. Placilem ok 1200zl za OC i AC bez żadnych zniżek (Fabia kombi z 2003 roku, juz sie nia kiedys chwailem). Ciekawe ile teraz wyjdzie :/
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Qube-pl »

Matko o jakich Wy kwotach mówicie, ja płace teraz 3500 zł OC+AC ze znizkami OC 50% i AC 20%, i to tzw pakiet dealerski po znajomościach.....

Aż sie boje ile zapłace we wrześniu, płace frycowe za markę pojazdu niestety...

ODPOWIEDZ