Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Rozmowy o wszystkim i o niczym ;)

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: Umara »

Dzisiaj zdziwiłem się, że jeszcze nikt takiego tematu nie założył :-)
W każdym razie: trochę od siebie - najgorsze MŚ jakie do tej pory przyszło mi oglądać. Do tej pory nie było żadnego porywającego meczu. W większości przypadków z boiska wieje nudą. TO wygląda tak, jakby praktycznie wszystkim nie chciało się na tych mistrzostwach grać. Średnia bramek na mecz to 1,5 - czegoś takiego jeszcze nie widziały moje oczy. Zawodzą takie drużyny jak Portugalia, Brazylia, Włochy, Anglia. Do tej pory tylko Niemcy stanęli na wysokości zadania i rozgromili Australię 4:0.

Dzisiaj po południu mecz Hiszpanii ze Szwajcarią. I mimo, że Hiszpania rozstrzelała nasze nieloty, mam wrażenie, że to będzie kolejny nudny i mało pasjonujący mecz. Jak wszystkie na tych mistrzostwach....

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: L for Lucy »

Maruda z ciebie. :)
Ja nie pamietam takiej imprezy na ktorej mecze pierwszej rundy bylyby ciekawe i w ktorych faworyci prezentowaliby najwyzszy poziom. Wrecz przeciwnie, kiepska gra Wlochow i Brazylijczykow na poczatku to raczej standard.

To co mnie kosmicznie wrecz denerwuje to te piekielne traby na trybunach.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: Umara »

Fakt, te trąby są straszne. Niestety meczu bez dźwięku oglądać się nie da, bo to już nie to. Póki co nie mogę doczekać się końca fazy grupowej, bo dopiero wtedy mundial nabierze tempa (tak jak zresztą napisałeś ;) ).

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: currahee »

Mnie wcale te mistrzostwa nie interesują, traktuję je tak jakby ich po prostu nie było. Jedynie wczoraj zrobiłem wyjątek dla Korei i obejrzałem 2/3 meczu. Oprócz trąb na trybunach strasznie irytowali mnie komentatorzy, zwłaszcza Włodek, pierniczył jak potłuczony. Żałuję, że nie ma opcji wyłączenia komentatorów i oglądania meczu z dźwiękami tylko ze stadionu.
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: Harry Lloyd »

Mi tam wuwuzele nie przeszkadzają wcale, robią klimacik, ale ponoć w cyfrowych platformach są dużo głośniejsze od komentarza.


Dobre mecze? Niemcy zagrali super, a lepiej niż przeciętnie zagrała wczoraj Korea Północna. Chyba nikt się nie spodziewał że mogą tak zagrać, a dopóki nie opadli z sił to zupełnie zamknęli grę Brazylijczykom. Ci jak było widać ich lekceważyli, no i stracili bramkę, na którą Korea w pełni zasłużyła. Obejrzę chętnie ich pozostałe mecze.


Pierwsza kolejka niestety tak wygląda, nich nie chce przegrać. Teraz jednak większość faworytów musi wygrać drugie spotkanie by mysleć o awansie, więc już powinno się zrobić ciekawiej.

Ja obecnie aż tak piłką się nie interesuję jak choćby cztery lata temu, kiedy oglądałem każdy możliwy mecz na żywo. Teraz nie tracę czasu na oglądanie wszystkich spotkań, zwłaszcza że większość póki co była marna.
podpis

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: Umara »

Nikt nie chce przegrać, a Szwajcaria wygrywa :D Śmiać mi się dzisiaj chciało z wyżelowanych Hiszpanów :D

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: Harry Lloyd »

To było piękne. Wprawdzie Szwajcaria prawie nic nie zrobiła poza obroną, no ale udało im sie zachować siły do końca. Obie drużyny miały 100% szansę na bramkę, trafiając w poprzeczkę i słupek, a Hiszpania oddając ponad 20 strzałów na pecha chyba zwinić wyniku nie może.
Dobrze, będzie ciekawiej od drugiej kolejki.

A Serhjo Ramos rozwalając sprzęt za bramką się pięknie popisał umiejętnościami strzeleckimi.
podpis

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: Umara »

Ha, a przed chwilą stało się to, co przewidywałem od tygodnia - Urugwaj pokonał RPA. Nie da się ukryć, że wygrał lepszy zespół :)

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: L for Lucy »

No dzisiaj na brak bramek nie można na narzekać :)
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: Harry Lloyd »

Francja jedzie do domu. Wynik meczu Urugwaj - Meksyk to będzie remis na 1000%.

Zastanawia mnie tylko czemu RPA kibicowało Meksykowi. Tylko remis dawał im jeszcze jakąś nadzieję na awans, a tak to wstyd odpadać będąc gospodarzem.
podpis

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: ainur »

Faktycznie te mistrzostwa są nudne. Ale co mnie bardziej ciekawi, to zawodzą najważniejsi faworyci. Hiszpanie przegrali z Helwetami. Francja odpadła już. Włosi dwa remisy, podobnie jak Anglia. Niemcy po pierwszym dobrym meczu przegrali z Serbią. Poziom tylko trzyma Argentyna i Brazylia.
Natomiast jest dużo niespodzianek m.in. jest zaskoczony dobrą grą Słoweńców, a Paragwaj i Urugwaj mogą się imo okazać czarnym koniem mistrzostw.
Afryka, na którą wszyscy liczyli, jest bardzo słaba. Też szkoda...
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: Umara »

Niestety Afryka jest słaba, ale wczoraj sędzia chciał chyba dopomóc WKS i tym samym doszło do bardzo brzydkiej końcówki meczu. A wyrzucenie Kaki, za faul, którego nie było - to jest pomyłka wielka. Generalnie, wczorajszy mecz Brazylii z WKS był brzydki i nudny. A WKS zamiast grać do końca (jak np Kamerun z Danią), stwierdziło, że lepiej skopać Brazylijczyków.

Natomiast cieszy mnie co następuje:
- Francja praktycznie jedzie do domu :)
- Włochy niby szanse jeszcze mają, ale też mam nadzieje, że pojadą do domu
- RPA praktycznie odpadło z mistrzostw

Cóż... zobaczymy co dzisiaj Hiszpania pokaże z Hondurasem. Niestety tylko ten mecz dzisiaj zdołam obejrzeć.

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: jorzu »

Harry taki sam wstyd bedzie za dwa lata na Euro, bo jakos nie wierze, ze w naszej pilce cos sie zmieni przez ten czas - Smuda, czy kto inny.
Ainur szczerze to bardzo podobala mi sie gra Ghany. Pilka szybka, zgrana i piekna technicznie, powinni wyjsc z grupy, wiec jak bedzie dalej to sie jeszcze okaze.
Dzis mam nadzieje, ze Portugalia dostanie w d..e od KRL-D :)
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Awatar użytkownika
Umara
Moherator
Posty: 1719
Rejestracja: 2007-02-27, 11:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: Umara »

jorzu pisze: Dzis mam nadzieje, ze Portugalia dostanie w d..e od KRL-D :)
nadzieje można było mieć ;-) Korea Północna nie ma takich umiejętności jak drużyny z Europy czy z Ameryki Południowej. W związku z czym 7:0 Portugalia wygrała i to słusznie. Po prostu wygrał lepszy.

Mam nadzieje, że się nie rozczaruje i w piątek o 16 obejrzę świetne widowisko w wykonaniu Portugali i Brazylii :)

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Post autor: currahee »

Pierwszą połowę Korea, mimo straty jednej bramki, zagrała bardzo dobrą. Nie wiem co się stało z nimi w drugiej, szkoda.
Tako rzecze currahee.

ODPOWIEDZ