jaka patelnia?

Rozmowy o wszystkim i o niczym ;)

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

jaka patelnia?

Post autor: Harry Lloyd »

Jaką patelnię z powłoką teflonową warto kupić?

Patrzyłem po opiniach na ceneo ale są różne. Głównie ma być wytrzymała, posłużyć przez lata (stara Tefala baaardzo długo działała).

Dużo patelniii miewa opinie że teflon szybko znika.


Cena to okolice 100 zł, może być ciut więcej.
podpis

Awatar użytkownika
jorzu
Posty: 794
Rejestracja: 2007-03-04, 17:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lndn

Re: jaka patelnia?

Post autor: jorzu »

Bo w patelniach za polowe ceny tefala teflon faktycznie znika szybciutko, nawet jesli jestes super ostrozny z myciem i mieszaniem. Z rok temu kupilem zajedwabista patelnie za 13 funciakow, ale raczej Robert Dyas w PL nie dostaniesz, bo to siec sklepow AGD w UK z wlasna marka na towary.
War, war never changes...
GA-H87-HD3 | CORE i5 4570 @ 3,2 GHz | 4x4GB BALLISTIX 1600 | MSI GTX970 Gaming | PLEXTOR M5S 256 GB | SAMSUNG F3 1TB | ANTEC SONATA III + EARTHWATTS 500W | ACER P246H i kilka drobiazgow.
Sony Xperia Tablet Z 16GB LTE
Huawei P9 | iPhone 6 64GB

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: jaka patelnia?

Post autor: Piotrek »

Z moich doświadczeń wynika, że nie warto przepłacać. Tanie patelnie szybko tracą warstwę, ale są tanie. Chyba lepiej co roku kupić patelnię za 30zł (takie mam obecnie) niż co 3 lata patelnię za 100zł... Obecne użytkuję od 3-4 miesięcy, kupione w Oszołomie, najtańsze z pracą na indukcji.

Kiedyś używałem niedrogich (ok. 100zł) Tefali i tak samo szybko kończy się rączka, warstwa, kształt...

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: jaka patelnia?

Post autor: L for Lucy »

Ja mam takie z Olkusza za okolo 50-60 zlotych i po dwoch latach teflon ma sie calkiem niezle, natomiast emalia z zewnatrz oblazi co brzydko wyglada (ale to od goraca, jakbys gotowal na indukcji to pewnie nie ma tego problemu).
Ale w sumie to stosunek jakosc/cena jest w ich przypadku calkiem niezly.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: jaka patelnia?

Post autor: Stasheck »

No, z patelni z Olkusza też byłem bardziej zadowolony niż z Tefala - ale niestety ani jedna, ani druga nie działały na indukcji. Kupiłem 3 miechy temu taką "z ćwiekami" w Auchanie za jakieś 30 pln i póki co działa na indukcji i działa dobrze :-)
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

ODPOWIEDZ