Jak to działa?

Rozmowy o wszystkim i o niczym ;)

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Jak to działa?

Post autor: ainur »

Na kacu 1 stycznia naszła mnie ciekawa myśl - oto zapragnąłem poczytać, jak działa komputer (ogólnie elektronika). Ale chciałem dowiedzieć się rzeczy dotyczących konstrukcji, reakcji chemicznych, przepływu elektronów itd. Googlałem trochę na necie, ale chyba nie do końca wiem, jak sformułować swoje pytanie badawcze, bo znalazłem info co najwyżej o kodzie binarnym itp. A ja chciałbym jeszcze bardziej podstawowe rzeczy zrozumieć np. dlaczego kawałek krzemu wsadzony w inny kawałek zaczyna "liczyć" cyferki?

Ktoś może poratować linkiem albo jakąś publikacją, do której powinienem zajrzeć i zaspokoić swoją ciekawość?
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Jak to działa?

Post autor: L for Lucy »

Jak cie interesuje ten temat bardzo gleboko, to jest taka ksiega:
Wieslaw Marciniak "Przyrzady polprzewodnikowe i uklady scalone". Ale to jest naprawde ciezka literatura.

Moze zacznij od wikipedi. W kolejnosci hasla: polprzewodnik, domieszkowanie, zlacze p-n, dioda, tranzystor, bramka logiczna, uklad scalony, mikroprocesor.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Jak to działa?

Post autor: Stasheck »

Chyba wiem, jakiego rodzaju olśnienia poszukujesz. Niestety, trochę trudno jest to wyjaśnić pisząc - ale mogę Ci to spróbować wytłumaczyć przy jakimś browarze, jeśli pasuje.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Re: Jak to działa?

Post autor: ainur »

Chętnie. Dawno kumotra nie widziałem ;) ale to może pod koniec lutego, bo sesja mi nadciąga :P
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

Stasheck
Posty: 1503
Rejestracja: 2007-02-27, 15:04
Gadu-Gadu: 2870729
Lokalizacja: T'au
Kontakt:

Re: Jak to działa?

Post autor: Stasheck »

Kein problem.
Obrazek
Jeśli chcesz używać Dropbox, zarejestruj się z tego linka i na starcie dostaniesz +250MB! (ja też, za co z góry dziękuję!)

ODPOWIEDZ