Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Rozmowy o wszystkim i o niczym ;)

Moderator: Moheratorzy

nitz
Posty: 183
Rejestracja: 2007-03-01, 19:02
Gadu-Gadu: 0

Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: nitz »

Otóż wracałem sobie dziś spod Tesco, 2 w nocy, po chwili zaczęło za mną jechać auto. No dobra. Zmieniam pas, drugi raz, goście za mną dokładnie to samo. Jadę Powstańców Śląskich, stwierdziłem - robię test, zamiast na estakadę w ostatniej chwili zmieniłem pas i pojechałem dołem, oni to samo. No dobra, zacząłem się zastanawiać czego chcą, raczej na stłuczkę mnie wziąć nie, bo już by to zrobili, no to może chcą wiedzieć, gdzie mieszkam, dobra, nie jadę do domu, tylko będę losowo skręcał. Zrobiłem jeszcze test przy M1, tam w ogóle pojechałem w inną stronę niż mówił mi pas, oni dalej jadą za mną robiąc ten sam myk. Ostatecznie dali mi spokój 1km dalej. Potem jeszcze chwilkę pobłądziłem, upewniając się, że nikt nie jedzie za mną. Pewnie robili sobie super dowcip, zastanawiam się tylko, co powinienem był zrobić w takiej sytuacji. I pytanie nr 2, czy to jest często spotykane w Krakowie, kiedy ulice są już puste?

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: L for Lucy »

Owszem, szczegolnie Fordy Mondeo i Ople Vectry sie tak zachowuja. A w srodku siedzi dwoch panow w niebieskich czapeczkach ;)
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

nitz
Posty: 183
Rejestracja: 2007-03-01, 19:02
Gadu-Gadu: 0

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: nitz »

To była raczej konkurencja z Golfów. Czapek nie mieli, a na ich miejscu znajdowała się świecąca glaca.

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: currahee »

Albo robili sobie głupi żart, albo mieli niecne zamiary ale zorientowali się, że się zorientowałeś ;) i odpuścili. Albo po prostu to przypadek, czasem zdarza mi się też jechać za kimś bardzo długo i "skręcać" tak jak on. Może to wyglądać jakby kogoś się śledziło a po prostu ma się wspólne trasy.
Tako rzecze currahee.

nitz
Posty: 183
Rejestracja: 2007-03-01, 19:02
Gadu-Gadu: 0

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: nitz »

Nikt o 2 w nocy do zamkniętego M1 nie jedzie, chyba, że był na tyle pijany, że tylko jechał za mną by się nie zgubić.

Awatar użytkownika
docento
Posty: 149
Rejestracja: 2007-03-05, 14:54

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: docento »

Obstawiam ze był to nieoznakowany radiowóz. Raz nawet miałem taka sytuacje, gdy idąc nocą chodnikiem, droge zajechało mi auto z którego wyskoczył łysy przypakowany koleś, bez munduru ale z legitką police w ręce. Autko było nieduże, własnie cos pokroju golfa.

Awatar użytkownika
amokkk
Posty: 340
Rejestracja: 2008-02-14, 01:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: /krk/nh

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: amokkk »

Prawdopodobnie tajniacy. Za znajomymi też tak raz jeździło auto, zatrzymali się i przez pyskówkę pewnie by do bójki doszło gdyby nie to, że ci drudzy pokazali odznaki.
Powód nękania przez aparat represji? Było późno, wyglądali podejrzanie i "gapili się" na śledzące ich auto.
Ostatnio policja robiła też takie myki z wszelkiej maści "rajdowcami".
Ostatnio zmieniony 2011-01-13, 12:46 przez amokkk, łącznie zmieniany 1 raz.

mainframe: i5-3550s / Gigabyte GA-H77N-WIFI / 16GB Crucial / EVGA GTX960
Silverstone Sugo SG13 / Corsair HX520 / SSD Samsung 830 / HD103SJ / Acer V223W
NAS: Pentium G3420 / Asus P9D-I / 16GB Goodram ECC / 3x 3TB WD RED RAIDZ1
Sandisk Cruzer Fit 16GB / Coolermaster Elite 120 / Seasonic SS-380GB

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: currahee »

nitz pisze:Nikt o 2 w nocy do zamkniętego M1 nie jedzie, chyba, że był na tyle pijany, że tylko jechał za mną by się nie zgubić.
Ty pojechałeś, może myślał, że skoro ktoś tam jeszcze skręca to będzie otwarte ;).
Tako rzecze currahee.

nitz
Posty: 183
Rejestracja: 2007-03-01, 19:02
Gadu-Gadu: 0

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: nitz »

amokkk pisze:Prawdopodobnie tajniacy.
No super postawa, prowokować ludzi do głupot. Na końcu choćby mogliby się przedstawić, więc mam nadzieje, że to jednak byli goście, którym się nudziło i robili to dla zabawy.

Awatar użytkownika
docento
Posty: 149
Rejestracja: 2007-03-05, 14:54

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: docento »

A sprowokowali cie do jakis głupot? Na przykład próbujac ucieczki przeleciałes na czerwonym, wjechałes w jednokierunkową pod prąd i nie schodziłeś ponizej 100 na budziku? ;)

nitz
Posty: 183
Rejestracja: 2007-03-01, 19:02
Gadu-Gadu: 0

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: nitz »

Tylko do przejechania na wprost z pasa na lewo. Ale inni mogliby pocisnąć. Choć w sumie to faktycznie głupie. Chyba najlepiej na policje od razu pojechać. Zresztą jakby oni coś chcieli niecnego zrobić, to raczej by tak ordynarnie się nie pokazywali w lusterkach albo by przeszli do działania.

Awatar użytkownika
combain
Posty: 288
Rejestracja: 2007-02-28, 20:08
Gadu-Gadu: 8251211
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: combain »

Cóż, jeśli nie zapamiętałeś numerów, nie dowiemy się :)
Policja zasadniczo jeździ autami z każdego segmentu, od Seicento, Golfa, Polo, Meganki czy Bravo poczynając, przez Octavie, Laguny, Mondeo, Passaty na AR 159, BMW 5 i A6 avant skończywszy, do tego połowa "tajniaków" wygląda jak typy spod ciemnej gwiazdy(zapewne dla niepoznaki :D)

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: currahee »

combain pisze:Cóż, jeśli nie zapamiętałeś numerów, nie dowiemy się :)
(...) do tego połowa "tajniaków" wygląda jak typy spod ciemnej gwiazdy(zapewne dla niepoznaki :D)
No, co "ta sama adrenalina a nie wsadzą" ;)
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: Simplex »

Przed kumplem mojego brata jechal samochod. Przed pasami bardzo zwolnili, do 30 na godzine czy cos, wiec kolega brata wyprzedzil ich na pasach - jak sie nie trudno domyslic byli to policjanci w cywilu.
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Śledzenie auta i to wcale nie chodzi o GPS.

Post autor: currahee »

Simplex pisze:Przed kumplem mojego brata jechal samochod. Przed pasami bardzo zwolnili, do 30 na godzine czy cos, wiec kolega brata wyprzedzil ich na pasach - jak sie nie trudno domyslic byli to policjanci w cywilu.
Jeśli kumpel Twojego brata wyprzedza zwalniający samochód przed pasami to jest bandytą. Niezależnie od tego czy to były Psy, które chciały zrobić go na mandat (który w takiej sytuacji należy się w 100%).
Tako rzecze currahee.

ODPOWIEDZ