Aparat - pytanie "niegiełdowe"

Rozmowy o wszystkim i o niczym ;)

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Aparat - pytanie "niegiełdowe"

Post autor: koti »

http://beyondpc.pl/viewtopic.php?f=6&t=3653

Na jakie lustro się przesiadasz ? :)
Ostatnio zmieniony 2011-11-13, 22:41 przez DrZin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wydzieliłem z giełdy, jakby ktoś jeszcze miał ochotę popisać/popytać :) - DrZin
patch který nic nepřidává, ani prinaimij nevyle pšuje

Qube-pl
Moherator
Posty: 1034
Rejestracja: 2007-02-26, 22:22

Re: [s] Panasonic DMC-TZ20- praktycznie nowy

Post autor: Qube-pl »

Sam jeszcze niewiem co wpadnie w moje łapka. Najpewniej będzie to Sony Alfa, lub jakiś Nikon. Kompletnie sie nieznam, dlatego zdałem sie na kolegę.

Pewnie i tak będe z aparatu korzystał jak z małpki ;)

Awatar użytkownika
DrZin
Moherator
Posty: 711
Rejestracja: 2007-02-27, 01:37
Lokalizacja: LOL City ;-)

Re: Aparat - pytanie "niegiełdowe"

Post autor: DrZin »

Nie zdawaj się na kolegę. Wlepi Ci to co sam ma, a Ty będziesz płacił ;).

Tak na serio - jeśli sprzęt ma być wykorzystywany sporadycznie i jako "małpka/zombie mode", to nie wiem czy warto się przesiadać. Będziesz miał tylko więcej do dźwigania. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że wzrost zaawansowania aparatu jest odwrotnie proporcjonalny do jakości zdjęć uzyskiwanych w trybie Auto :).
Jeśli jednak korci Cię, żeby popróbować (i nie będzie Cię wkurzać dodatkowa torba pod pachą) to jako sprzęt na początek rzuciłbym okiem na Nikona D3100. Dosyć świeży i zbierający przyzwoite recenzje model. Co do obiektywu to można zacząć od "kitowego" 18-55, choć osobiście dozbierałbym do 18-105. Z tego ostatniego sam przez długi czas korzystałem - przyjemny zakres ogniskowych i świetna relacja ceny do możliwości.

Na Sony się nie znam, więc nie będę nawet próbował się mądrzyć :). Tak na marginesie - Canon odpadł z jakiegoś konkretnego powodu?
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Awatar użytkownika
koti
Posty: 406
Rejestracja: 2007-02-27, 18:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Z Laponii

Re: Aparat - pytanie "niegiełdowe"

Post autor: koti »

Podpisuje się rękami i nogami. Sam mam poprzednika (D5000) z obiektywem nikkor 18-105. Łapy precz od 18-55 . Straszny obiektyw, niewiele tańszy a o sporo gorszy
patch který nic nepřidává, ani prinaimij nevyle pšuje

ODPOWIEDZ