Ubezpieczenie samochodu

Rozmowy o wszystkim i o niczym ;)

Moderator: Moheratorzy

Awatar użytkownika
combain
Posty: 288
Rejestracja: 2007-02-28, 20:08
Gadu-Gadu: 8251211
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: combain »

To chyba oczywiste.

To jest zasadnicza wada systemu solidarnościowego. Wszyscy płacą składki, zależnie jedynie od dochodów(dyskryminacja), zamiast od wieku, stanu zdrowia, trybu życia, płci, które faktycznie odzwierciedlają zapotrzebowanie na usługi zdrowotne. Co może być lepszą zachętą do zdrowego trybu życia jak nie pieniądze ? :D

edit: To co, może dyskusja przy piwie ?

Awatar użytkownika
currahee
Posty: 1621
Rejestracja: 2007-02-27, 19:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ruczaj

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: currahee »

L for Lucy pisze:Oczywiscie pasy nie powinny byc obowiazkowe z jednym wszak zastrzezeniem. Osoba ktora miala wypadek a nie zapiela pasow nie powinna byc leczona w publicznej sluzbie zdrowia - skoro ktos zaryzykowal to nie moze oczekiwac ze ja z moich podatkow bede go leczyl. Analogicznie zreszta jak palacz nie powinien byc leczony na raka pluc a alkoholik na marskosc watroby.
Tylko, że palacz, alkoholik i ktoś kto nie zapnie pasów też pewnie płacą składki zdrowotne i podatki więc leczenie w publicznej służbie też się im należy. Na tej zasadzie ktoś kto w zimie nie ubierze szalika i się przeziębi też nie powinien być przyjęty w przychodni ;)
Tako rzecze currahee.

Awatar użytkownika
Harry Lloyd
Posty: 1968
Rejestracja: 2007-04-06, 22:29
Gadu-Gadu: 755330
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Harry Lloyd »

Tak można o większości chorób powiedzieć, bo przecież większość wynika niewłaściwego trybu życia, na który wpływ mamy tylko my.
podpis

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Simplex »

Nie ma takiej fizycznej możliwości żeby zbadać i dowieźc w dokładnie jakim stopniu tryb życia wpłynął na zdrowie konkretnego człowieka. Zyjemy w niedoskonałym świecie ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: L for Lucy »

currahee pisze: Tylko, że palacz, alkoholik i ktoś kto nie zapnie pasów też pewnie płacą składki zdrowotne i podatki więc leczenie w publicznej służbie też się im należy. Na tej zasadzie ktoś kto w zimie nie ubierze szalika i się przeziębi też nie powinien być przyjęty w przychodni ;)
Ubezpiecznie jak sama nazwa wskazuje ubezpiecza cie od zdarzeń losowych a nie od takich którym sam zawiniłeś. Jeżeli rozbijesz po pijaku swój samochód to z AC nie zobaczysz ani grosza chciaż składke zapłaciłeś, tak samo jak skoczysz z mostu to niestety rodzina wypłaty z ubezpieczenia na życie nie dostanie.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
combain
Posty: 288
Rejestracja: 2007-02-28, 20:08
Gadu-Gadu: 8251211
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: combain »

Po części racja, ale podałeś przykłady 0-1. Wcale nie jest powiedziane, że to palenie będzie główną przyczyną raka, nie mniej jednak znacząco zwiększa ryzyko.

Ja formułując swją wypowiedz, kierowałem się raczej faktem, że delikwenci z grupy ryzyka są leczeni w praktyce z naszych składek, bo ich już dawno przestały pokrywać koszty usług.

I to jest właśnie główna wada tego systemu. Wrzucanie wszystkiego do jednego wora, a potem rozdawanie tym, co ustwią się pierwszy w kolejce.Kobiety płacą także za częstość występowania raka prostaty a mężczyźni guza macicy. Reasumując, nikt nie powinien być leczony w publicznej służbie zdrowia, bo zasady jej funcjonowania są mocno szemrane.

Sim, zazwyczaj sekcja zwłok prawdę Ci powie, choć puki pacjent żyje... Przypomniał mi się pewien skecz z "Sensu Życia wg. MP" o poborze organów ;)

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Simplex »

Ok, powinienem był dodać "za życia" ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1011
Rejestracja: 2007-02-27, 09:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Piotrek »

W kwestii ubezpieczenia palacze czy spacerowicze bez szalików ;) to i tak pikuś przy armii pobierającej niesłusznie zasiłki i renty. Ostatnio w tej kwestii zostałem nieco oświecony. Rodzinne strony mojej małżonki, wieś ok. 100 mieszkańców, pracuje może 5, może 10% (informacje pewne, nie ploty). Jak to możliwe zapytacie... Może sami emeryci? Otóż nie - w wieku "produkcyjnym" znajduje się przynajmniej połowa mieszkańców (18-6X). Oni znaleźli sposób na to jak nie musieć w życiu pracować. Jeden (ok. 25lat) udaje wariata (jak mu się renta kończy to odstawia kilka numerów, włącznie z ucieczką ze szpitala po czym jest bardzo grzeczny, więc siedzi w domciu i pobiera rentę) - jak ma rentę to całkiem normalny gość. Inna (ok 40 lat) zatrudnia się na rok a potem idzie na zasiłek/rentkę (jak się uda) dokąd jej wypłacają. Skończy się źródełko, znów po znajomości gdzieś się najmuje i od początku proceder. Ogólnie każdemu coś jest. I uwierzcie mi - biedy nie klepią. Jeden z sąsiadów teścia ma 4 synów, każdy w wieku produkcyjnym, żaden nie pracuje. Ale brykę (VW/BMW/Audi) ma każdy!

Jak to słyszałem to tylko mi się oczy otwierały ze zdziwienia - ja odkąd przestałem się uczyć non stop pracuję. Jak raz przez 2 miechy byłem między pracami to się nie rejestrowałem (chociaż już mi się zasiłek "należał"), stwierdziłem, że nie potrzebuję tego żeby przeżyć (nie licząc ubezpieczenia ;)).

gzesiolek
Posty: 108
Rejestracja: 2007-02-27, 14:09
Gadu-Gadu: 1856122
Lokalizacja: z Kumotrowa

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: gzesiolek »

hehehe i Ci od tych rent najbardziej narzekaja jak to w Polsce jest zle... ;)
i pracy nie ma...
a Ci co sie dorobili to na pewno sa zlodzieje...
;)


a wracajac do ubezpieczen to w tym roku sie zalamalem... bo jak dwa pierwsze lata swoje prywatne Mitsu ubezpieczalem full wypas OC+AC za ok 2000,00 rocznie
to w trzecim roku gdzie wartosc auta spadla a znizki mi wzrosly, to wyliczyli mi za przedluzenie prawie 2,5k rocznie
Podziekowalem, a ze kredytowanie sie skonczylo, to wzialem w Avivie pakiet ktory mi pasowal i nie musialem sie Banku pytac no i OC+AC za 1250zł rocznie przy 50% znizkach...
zastrzezenie jest ze do 500zl z AC nie wyplacaja... ale przy moich znizkach i tak nie oplaca mi sie takich drobnych napraw robic... bo wiecej bym stracil na skladke...
under construction

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: L for Lucy »

Wiekszosc ubezpieczalni nie wyplaca z AC ponizej 500 zlotych. Ale to jest zadne ograniczenie, glupie pekniecie na zderzaku to jest szkoda na 2-3 razy wiecej kasy.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Simplex »

Z powodu podwyżek zapłacę za ten sam pakiet OC AC NW 950zł zamiast 1200 które płaciłem do tej pory ;)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
malina
Administrator
Posty: 1009
Rejestracja: 2007-02-26, 19:43
Gadu-Gadu: 470419
Skype: krzysztof.m.malinowski
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: malina »

W Judische Zeitung pisali, że OC idzie w górę, ale AC spada ;)
Patriota piknikowy na emigracji

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: L for Lucy »

Simplex pisze:Z powodu podwyżek zapłacę za ten sam pakiet OC AC NW 950zł zamiast 1200 które płaciłem do tej pory ;)
My placimy wiecej, by znajomym Tuska zylo sie lepiej. :P
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Simplex »

I właśnie za to was lubię, mordy wy moje :D
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Wurzel
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-12, 11:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Wurzel »

a kogo z ubezpieczycieli polecacie?

ODPOWIEDZ