Uwaga oszuści - Internetia

Moderator: Moheratorzy

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Uwaga oszuści - Internetia

Post autor: L for Lucy »

Możecie się ze mnie śmiać, że dałem się nabrać jak emerytka na pościel z szetlandziej wełny za 4000 PLN, ale może moja przykra przygoda będzie nauczką dla innych.

W październiku zawarłem umowę z Internetią na Internet i telewizje, całość, według zapewnień konsultana miała kosztować 79,99 PLN. Taka też cena widniała w cenniku, który był na ich stronie.

Dopiero teraz, gdy po kilku miesiącach skończył się okres promocyjny, zorientowałem się, że w umowie,która mi przysłali mailem jest wpisana cena 104,53. :shock:

Powiecie, że umowy trzeba czytać, nawet te drobnym druczkiem w których opłaty rozbite są na kilka pozycji, by trudniej było je zrozumieć. No cóż, pierwszy raz w życiu mi się zdarzyło tak się dać nabrać.
Ostrzegam wszystkich przed kontaktami z tą oszukańcza instytucją.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Tom Light
Posty: 241
Rejestracja: 2007-03-26, 08:30
Gadu-Gadu: 4720452
Lokalizacja: OŚWIĘCIM

Re: Uwaga oszuści - Internetia

Post autor: Tom Light »

umowa zawarta przez telefon wyłącznie ?
jesli tak to zerwij ,ew niech ci udostepnia nagranie rozmowy .
Gdzieś mi sie coś obilo o uszy że czasami da się z takich umów wykaraskać.
laptok Dell 5737 17,3" Haswell Core i7-4500U -TDP15W /8GB 1600Mhz /1000GB /Amd HD8870M 2GB DDR5
Obrazek
Obrazek

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Uwaga oszuści - Internetia

Post autor: L for Lucy »

Na razie, po tym jak przeszedł mi pierwszy ***, to złożyłem reklamacje. Mają odsłuchiwać rozmowę, co mi konsultant naobiecywał.
Z zerwaniem umowy, jest taki problem, że oni są u mnie praktycznie monopolista.
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

L for Lucy
Posty: 1235
Rejestracja: 2007-02-27, 16:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Tutejszy

Re: Uwaga oszuści - Internetia

Post autor: L for Lucy »

No i uwzglednili moja reklamacje i zmienili umowe. Wiec nie jest z nimi tak zle, jak w pierwszej chwili sadzilem. :-)
Wypełnia mnie aksjologiczna pustka.

Awatar użytkownika
Simplex
Moherator
Posty: 5213
Rejestracja: 2007-02-26, 19:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Uwaga oszuści - Internetia

Post autor: Simplex »

Gratulacje! Ja na szczescie z UPC nie mam problemów. Zagwarantowali mi że przy przedłużeniu umowy dostanę lepsze warunki niż nowi klienci i płacę 68zł za 60mbit i umowa na rok - a na ulotkach reklamują 60mbit "już od 80zł" :) (i zapewne umowa na 2 lata).

Dodatkowo, może nie każdy wie, ale w UPC 3 miesiace przed końcem umowy można podpisać nową, więc moja umowa będzie de facto trwać tylko 9 miesięcy :)
Pzdr,
Simplex

ASUS P8Z68 DELUXE | Core i7-2700K@4,6 GHz | 2x4GB GoodRAM 1333MHz | Gigabyte GeForce GTX 780Ti OC
Pioneer DVR-215BK | OCZ Vertex 4 | Corsair MX100 | HDD Samsung HD203UI & HD204WI | WD RED 3TB
Fractal Design Define R4 | Corsair RM750 | Thermarlight Macho HR-02 | Sound Blaster Zx | Logitech Z-5500 THX
Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 | Logitech Performance Mouse MX
LG 55LD650 | Galaxy Nexus 4| Kindle Voyage | PS3 Slim | X360 Slim

Awatar użytkownika
ChuckYou
Posty: 268
Rejestracja: 2007-03-15, 11:07
Gadu-Gadu: 0

Re: Uwaga oszuści - Internetia

Post autor: ChuckYou »

Normalna praktyka umawiasz się na 60zł oni dają Ci rachunek na 100zł i nie jest to pomyłka tylko celowe działanie. Klient będzie się buntował zmienimy na 60zł ale w dużej mierze część ludzi nie będzie nic reklamowała i przełknie wyższą cenę statystycznie 2/3 zareklamuje 1/3 nie przy 100.000 osób razy 40zł co miesiąc daje okrągłą sumkę.

Myślisz ze jak nie składałbyś reklamacji zgłosiliby się sami do Ciebie po roku i oddali różnice w cenie ?
Amiga 500 1MB | Modulator

Awatar użytkownika
ainur
Posty: 914
Rejestracja: 2007-02-27, 18:16
Tlen: extet

Re: Uwaga oszuści - Internetia

Post autor: ainur »

Simplex pisze:Gratulacje! Ja na szczescie z UPC nie mam problemów. Zagwarantowali mi że przy przedłużeniu umowy dostanę lepsze warunki niż nowi klienci i płacę 68zł za 60mbit i umowa na rok - a na ulotkach reklamują 60mbit "już od 80zł" :) (i zapewne umowa na 2 lata).

Dodatkowo, może nie każdy wie, ale w UPC 3 miesiace przed końcem umowy można podpisać nową, więc moja umowa będzie de facto trwać tylko 9 miesięcy :)
Też powinienem o to zapytać UPC, tylko się zastanawiam, po co mi 60 mbit, skoro nawet 30 mbitów nie wykorzystuję...
rafalbill.blogspot.com - short portfolio

ODPOWIEDZ